Ana Sayfa Erkek Babalar Babadan Oğula 5 Tavsiye

Babadan Oğula 5 Tavsiye

PAYLAŞ

Babalardan oğullarına öğretebileceği 5 önemli tavsiye…

  1. Kız çocukları gibi erkek çocuklarının da duygularını bastırmayın. Çocuğun duygularını hissedin ve ona o yönde yaklaşın, duygu karmaşasından uzak tutun. Onun istekleri hakkında tartışmaya girmeyin.
  2. Yaptıklarını dinleyin. Yetişkin erkek gibi onu dinleyin. Çocuk da olsa erkek genlerine sahip. Sinirlerini çok germeden, hata ya da yaramazlık yapsada bağırmadan sesizce onu dinleyin ve uyarın.
  3. İçine kapanır gibi olduğunda onu kucaklayın. Erkek çocukları genellikle kız çocukları gibi duygularını sorunlarını dile getirmezler. İçlerinde kendi dünyalarında yaşarlar. Onu bu şekilde anlamaya çalışın ve böyle durumlarda şüphelediğinizde üzerine gitmeden sorgulamadan onu kucaklayıp sevin ona güven ve huzuru verin.
  4. Erkek çocuklarının bağırsakları kızlarınkine göre daha hızlı çalısır. Ve sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyarlar. Tuvalette zamanı fazla geçirebilirler bu yüzden anneler onları sıkmadan çabuk çık, acele et dememelidir. Bu çok sakıncalı bir durumdur.
  5. Batman sonsuza kadar yaşamaz. Erkek çocukları erken yaşlarda süper güçlerin varlığıyla tanışırlar. Batman hayranı olan çocuklar ona özenirler onun gibi olmak isterler. Çocuklarına bu konu hakkında güzel ve eğitici şekilde anlatmalı ki, bunu sadece hayal dünyasında olan varlıklar olduğunu öğretmelidirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here