Ana Sayfa Erkek Bekar erkekler Erkeklerin Facebook’ta Yaptıkları 7 Hata

Erkeklerin Facebook’ta Yaptıkları 7 Hata

PAYLAŞ

Erkekler facebook üzerinde sıkça hata yapıyor ve bu hatalarla kadınları uzaklaştırıyorlar. İşte erkeklerin facebook’ta yaptıkları 7 hata…

Kadınlar genellikle internet ortamında onlara askıntı olan adamlardan, garip tekliflerinden ve tuhaf diyaloglardan pek de bahsetmezler. Gizli gizli takip etmek, durup durup ‘dürtmek’, profil bilgilerini paylaşmak ve daha nicesi… Bazı adamlar böyle şeyler yapıyorlar. Bu tip ‘Facebook suçları’ işlemek senin de başını belaya sokup, bir anlamda ‘repütasyonunu’ düşürebilir. Eğer Facebook’ta nasıl davranmanız gerektiğinizi bilirseniz, şansınız artabilir. “Facebook’taki şu garip, psikopat herif’ olarak anılmak istemiyorsanız, bu listeye bir göz atmanız gerek…

Onun Profilini Ezberlemeye Çalışmak

Erkeklerin yaptıkları ilk ve en genel hata kadınların profil bilgilerini ezberlemektir. İlgi alanları, en sevdiği sanatçılar, filmler ya da profilinde paylaştığı ‘her şey’… Eğer bunların hepsini ezberlerseniz, gerçek hayata dair elinizde ne kalır? Birini, konuşarak tanımak eğlencelidir! Ve unutmayın ki, profilindeki her şeyi ezbere bilen biriyle karşılaşmak onu çok korkutacaktır!

Gerçek Hayatta Arkadaş Olmadan Facebook’da Eklemek

Onu bir partide gördünüz ya da aynı dersi alıyorsunuz; fakat halen ona bir merhaba diyemediniz ve tanışmadınız. Hemen Facebook’tan ekliyorsunuz ve muhabbet başlasın istiyorsunuz! Yanlış! Facebook’un ilk kurallarından biri tanımadığın insanları arkadaş olarak eklememektir. Bunun ne kadar tuhaf kaçacağını bir düşün. Hakkınızda sizce ne düşünecektir?

Tüm Fotoğraflarına Tek Tek Bakmak

Evet, güzel bir yüzü ve bomba gibi bir vücudu var; fakat bu onun 1,345 fotoğrafının hepsine tek tek bakmanızı gerektirmez. Fotoğraf bu; kötü çıkmış olabilir. Kendi fotoğraflarınıza bir bakın! Siz de bazı fotoğraflarınızda oldukça çirkin çıkmışsınızdır ve o alkollü geceye lanet ediyorsunuzdur. Bu durum, kadıncağızın ipini çok erken çekmenize sebep olabilir. Ona ‘güzel’ tarafından bakmaya çalışın.

Onun Profilini Sık Kullanılanlara Eklemek

Bir kadının Facebook profilini sık kullanılanlara eklemek büyük bir psikopatolojik soruna dalalet. Ayrıca çevrenizdeki insanların sizi yakalamasına da sebep olabilirsiniz. Başka biriyle bir ilişkiye başladığınızı ve bu ‘sık kullanılanlar’ menüsünü temizlemeyi unuttuğunuzu düşünün. Hoşgeldin erken veda!

Sürekli Dürtmek

Bir kadını Facebook’tan dürtmek, elbette ki onun ilgisini çekmek namına masumane görünebilir; fakat bu sürekli hale geldiğinde sinir bozucu olacaktır. Bu dürtme meselesini minimumda tutup, bir geri dönüş alıp almadığınızı iyi gözlemlemek gerek.

Duvarına Yazan Her Erkeği Araştırmak

Onunla birlikte falan değilsiniz, belki daha önce “gerçek hayatta” hiç görmediniz bile onu… Bu kıskançlık niye? Bu bir yarışma değil ve onun arkadaşları da sizin rakibiniz değil. İnsanlar sanal ortamda kendilerini gerçek hayatta oldukları insandan farklı insanlarmış gibi gösterebilirler; ki laf aramızda asıl amaç da az çok budur. Unutmayın ki siz de, “rakipleriniz de” olduğunuzdan farklı insanlarmış gibi davranma eğilimindesiniz. Bu yüzden rakipleriniz de “sanal”.

“Çıkma” Teklif Etmek

Diyecek hiç bir şey yok: “Bunu sakın yapmayın!”