Ana Sayfa Erkek Bekar erkekler Sufle Yapan Kızı Kapıyor

Sufle Yapan Kızı Kapıyor

PAYLAŞ

Çikolatalı sufle yapan bir erkek kadının direk midesine ve kalbine giden yolu kazanıyor. İşte bir kadını mahvedebilecek enfes çikolatalı suflenin tarifi…

Yapılan geniş çaplı bir araştırmaya göre kadınların çikolataya ve sufleye bağımlılığının inanılmaz olduğunu gösterdi. Birçok kadın “bir erkeğin hangi yemeği hazırlaması sizi çok etkilerdi” sorusuna yüksek miktarda çikolatalı sufle cevabı gelmiş. İşte bu yüzdende hem içkiyle hem de sade olarak dayanılmaz bir tatlı olan suflenin reçetesini size vereceğiz ki karşınızda hiçbir kadın etkilenmemiş gibi davranamasın diye.

Suflenin lezzeti kullandığımız çikolatanın kalitesine göre değişir. Sufleyi en iyi kalite ,kakao oranı yüksek bitter çikolata ile yapılmalıyız. Üzerine ise sadace sıvı krema ilave ederek yemeliyiz. Ama sufle, içerisine şeker eklenmeden yapıldığı için biz Türkler üzerine pudra şekeri ekleyerek yemesini tercih ediyoruz.

Gerekli Malzemeler
( 4 kişilik )

* 30 gr tereyağı
* 2 çorba kaşığı un
* 250 ml süt ( 1 su bardağı +1/4 su bardağı)
* 200 gr kakao oranı yüksek bitter çikolata
* 4 yumurta sarısı (çırpılmış)
* 1 yumurta beyazı

Fırınımızı 210 dereceye getirip ısıtmaya başlayalım.

Sufle kalıplarımızın içerisini eritilmiş tereyağı ile yağlayalım ve azar azar şeker ekleyerek her tarafını bulayalım.

Tereyağımızı bir küçük tencereye koyup eritelim. Eridikten sonra üzerine unumuzu ilave edelim ve devamlı tahta kaşık ile karıştıralım. Rengi ballaşınca ve baloncuklar çıkınca üzerine sütümüzü ilave edelim. Ara sıra karıştırarak sütümüzü kaynatalım. Kaynadıktan sonra sütümüzü ocaktan alıp içerisine çikolatalarımızı ilave edelim ve devamlı karıştırarak çikolataların iyice erimesini sağlayalım. Daha sonra üzeribe çırpılmış yumurta sarılarını ilave edip hepsini iyice yedirelim.

Bu arada yumurta akını mikser ile köpürene kadar çırpalım. Köpüğü ve diğer çikolatalı karışımı birleştirip kaşıkla şöyle bir karıştıralım.

Sufle kalıplarımıza karışımımızı paylaştıralım. Önceden 210 derecede ısıttığımız fırınımızda suflelerimizi 15 dakika pişirelim.

Fırından çıkarınca hemen servis yapalım. Üzerine sıvı krema veya pudra şekeri serpiştirerek süsleyebiliriz.

Afiyet olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here