Ana Sayfa Yaşam Alanı Aktüalite İnsanlığı Yok Etmeye Gelen İki Güzel

İnsanlığı Yok Etmeye Gelen İki Güzel

PAYLAŞ

Televizyon tarihinin en efsanevi bilimkurgularından Battlestar Galactica’nın iki seksi starından sıcak bir röportaj.

Saylon denen insan görünümlü robot ırkı ile sapına kadar insanların mücadelesini anlatan müthiş bilimkurgu Battlestar Galáctica ne yazık ki sona erdi. 70’lerin klasiklerinden olan dizinin bu devam sezonları en azından 10 yıl daha sürmeli ve bilimkurgu fanatiklerini tatmin etmeliydi.

Özellikle Tricia Helfer ve Grace Park’ın canlandırdığı ölümcül saylon robotlar en az Kristinna Loken’in Terminatrix’i ya da Daryl Hannah’nın Blade Runner’daki Pris’i gibi seyirciyi kendinden geçiriyordu. Bu nedenle serinin İki saatlik filmi Battlestar Galáctica: The Plan tüm fanları çılgına çevirdi.

Battlestar Galactica’nın güzellerini özleyenler için bir röportaj

Yeni Battlestar filminin televizyonlardan önce “+18 Yaş” ibaresiyle DVD olarak çıkması sansürün de olmayacağı anlamına mı geliyor?

Tricia Helfer: DVD halinde kesinlikle daha şiddetli aksiyon sahneleri olacak. Fakat seksi sahneler için aynı şeyi söyleyemem. Oynadığım Six karakteri olarak bedenimi daha fazla göreceksiniz. Fakat devreye girecek yeni bir karakterin çok ateşli sahneleri olduğunu da belirtmeliyim.

Grace Park: Evet biraz daha açık-seçik bir versiyon olacak, üstelik bu sahnelerde artık sadece kızlar da olmayacak.

Penis görüneceğini söylüyor gibisin.

GP: Bazı şeyleri gizlemeliyim, ama evet, öyle bir görüntü olabilir.

grace-park-tricia-helfer-maxim-november-2009-01[1]

Şimdi korktuk. Yani insanlığı yok etmeye eğilimli süper seksi çıplak robot ırkı var. Süper-şiddet yerine neden bizi süper-seksilikle yok etmiyorlar?

GP: Evet, aslında insan ırkını öyle de mahvedebiliriz, ama bu bambaşka bir film olurdu.

TH: Dizide çok seksi bazı insanlar da var. Ama bence Grace ve ben seksapelimize güvenmeyi sevmiyoruz.

Saylonlar dizinin çoğu bölümünde ölümsüz olduğu için diziden çıkarılamayacak karakterler olmanız hoşunuza gitmiş miydi?

TH: Yüzde yüz gerçek olsaydık muhteşem olurdu. Televizyonda her şey olabilir, o yüzden işiniz asla garanti değil. Olay örgünüz, ne zaman öleceğiniz belli olmuyor.

GP: Bizimki gibi bir dizide, er ya da geç ölme olasılığınız vardır.

Battlestar Galactica’nın Birleşmiş Milletler ile bir yakınlaşması oldu sanırım? Karakterlere müdahale ettikleri bile söyleniyor.

TH: Yapımcı Ronald D. Moore oyuncular Mary McDonnell ve Edward James Olmos’la birlikte bir Birleşmiş Milletler paneline davet edildi. Orada olmanın muhteşem olduğunu söylediler.

GP: Birleşmiş Milletler yetkilileri “sarı ırk”, “siyah ırk” ve “beyaz ırk”tan bahsetmeye başladılar ve James sadece bir ırk olduğunu, onun da insan ırkı olduğunu söyledi. Kulağa hoş geliyor biliyorum ama bir şekilde karakterler üzerinde bu durum etkili oldu. Asıl takıldığım noktaysa Birleşmiş Milletlerin insanları gerçekten “sarı ırk” “beyaz ırk” diye sınıflandırması…

Güçlerinizi iyiye kullandığınız başka zamanlar oldu mu?

TH: Dizi boyunca giydiğim meşhur kırmızı elbisenin orijinali yardım amaçlı 13.000 dolardan açık artırmaya çıktı. Altı ay sonra bana yaptıkları benzer bir elbise de 23.000 dolara gitti.

GP: Benim uçuş kıyafetim de 13.000 dolara satıldı. Köpeğimin tasmaları da 3.000’e gitti sanırım. Aslında sadece zincir üzerinde küçük bir metal parçası…

grace-park-tricia-helfer-2[1]

Peki sırada ne var?

TH: Bir kedi barınağına ev sahipliği yapıyorum. Orada çok az insan bana Six diyor. Geçen gün iki tanesine sahip bulduk.

GP: Belki süper seksi robotlarla ilgili bir albüm hazırlarız… Ama Tricia şarkı söylemez, o yüzden beatbox yapmak zorunda kalacak. Onun doğaçlamasını görmek istiyorum!

Kaynak: Maxim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here