Ana Sayfa Erkek Erkek Modası Şehir Faresi Soruyor: Pikniğe Gidelim mi?

Şehir Faresi Soruyor: Pikniğe Gidelim mi?

PAYLAŞ

Çocukluğumuzdan beri piknik lafını sıkça duyarız. Her tarza göre bir piknik, her pikniğe göre bir pijama, her pijamaya göre bir mangal bulunur. Peki kız arkadaşla piknik nasıl olur?

Haftasonları deniz kenarlarına ya da ormanlık alanlara hücum eden halkımız her dip köşeyi ele geçirmeden bu parçalı bulutlu bahar aylarını değerlendirip sakin dinlendirici bir o kadar da keyifli ve romantik bir program kurun derim.

En sevdiğim mevsimdir şu bahar. Bunaltıcı sıcak yok, terlemek yok, hafif bir merserize kazak keten bir Fred Perry ya da Toms bile kurtarabilir. Peki bu güneşin saçlarımızı okşadığı romantik programı yapmaya nereden başlamalıyız?

Pikniğin de son zamanlarda bir moda anlayışı var. Artık mangallı etli piknikler eğer kendin pişir kendin ye taraflarında cümbür cemaat organizasyon yapmıyorsanız moda değil şu sıralar. Gönül ister sepetimizden sandviçler çıkaralım ama elimizde sepetle halka karışmak da hayli garip kaçar. Bu iki durumun ortasında bir yerde nasıl bir çizgi tutturabiliriz bir bakalım…

piknik-komsu2

Eğer bisiklet turunun ardından sahil taraflarında ufak bir piknik düşünüyorsanız, akşamüstü portakal sularınız ve ev yapımı tahıllı sandviçlerinizle karnınızı doyurup konsepti tamamlayacaksanız, bu durumda Converse’leriniz Abercrombie şortunuz ve sweat-shirt’ünüzle, Wayfayrer’larınızı da taktınız mı orta bir yerlerde yakalayabilirsiniz piknik modasını.

piknik-komsu3

Ed Hardy bisiklet çantanızdan bir kareli örtü ve 2 kadeh de çıkarırsanız şortunuza tezat ama keyfimden de ödün vermiyorum diyerek hoş bir görüntü yakalarsınız. Burada dikkat edilmesi gereken şey, eğer profesyonel bir antrenman peşinde değilseniz eşofman ya da spor ayakkabısı tarzı şeyler giymemeniz. Bu durum kız arkadaşınızı hayli gerecektir. Ne de olsa ona güneşin saçlarını okşayacağı romantik bir piknik vaadettiniz. Mesafeniz kısaysa da elinizde hoş bir hasır piknik sepetiyle gidip kız arkadaşınızı şaşırtabilirsiniz. Özenti bir iş gibi dursa da romantik olduğunu inkar edemeyiz.

piknik-komsu4

Eğer amacınız yürüyüş ve ardından piknik ise, Abant kenarında, sahilde ya da ormanlık bir yerde postacı çantanızı açıp küçük bir şarap ve sandviçlerinizi çıkarabilirsiniz. Bu durumda üzerinizde kanvas bir haki pantolon, açık renk bir dar kesim gömlekle örgü bir hırka ve çim lekesi yapmaması adına koyu renk bir Fred Perry güzel durur gerçekten de. Yürüyüş de yapacağız gömlek beni sıkar, derseniz lacoste yaka bir tshirtle de kurtarabilirsiniz sanırım ama abartıp ceket olayına filan girmeyin hiç. Çok düşük bel şort ya da pantolonlardan da kaçının, malum çökmeli kalkmalı bir programdan bahsediyoruz.

Eğer sakal seviyorsanız unutmayın ki gün ışığı sakalınızı olduğundan neredeyse 2 kat fazla gösterecek. Ayrıca tüm cilt kusurlarınız da meydana çıkacak. O yüzden kendinize özen gösterin, sakalınızı olması gerektiği boyutta kısaltın ve yüz temizleyicilerinizi ihmal etmeyin. Erkeklerin bakımlı olması metroseksüelliğe olan önyargı yüzünden pek mümkün görünmüyor günümüzde fakat ısrarla savunuyorum ki kadınlar bakımlı erkekleri sever.

Bu programda olaya yabancı kalmamak ya da manzarada sırıtmamak adına çevrenizle uyumlu giyinmeyi tercih edin. Aslında her ortam için bu böyledir. Oranın adamı olmak önemlidir her zaman. Toprak renklerini tercih edin ama mavi ve yeşilleri turuncularla da tamamlamaktan kaçınmayın. Bahar ayı uyanıştır renktir enerjidir; karşınızdakini de heyecanlandırın ve baharın hakkını verin.