Ana Sayfa Erkek Erkek Modası Şehir Faresi Soruyor: Sporda Ne Giyersin?

Şehir Faresi Soruyor: Sporda Ne Giyersin?

PAYLAŞ

Bildigimiz üzere spor kıyafetleri satan magazaların günümüzde koleksiyonları hayli geniş. Her zevke ve bütçeye göre kıyafet bulmak mümkün.

Bu kıyafetleri alma sebebimiz çoğu zaman motivasyon sağlamak oluyor. Yeni bir t-shirtle spora gitmek kendnizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Fakat bu t-shirt terleten, kokutan, leş birşeyse o zaman hayal kırıklığına ugrayabilirsiniz tabi. Bu yüzden kıyafet seçiminde hem rahat hem de size yakışan şeyler sçcmekte fayda var, ne de olsa heryerde aynaların kaplı olduğu bir mekandan bahsediyoruz.

Spor salonları çoğu zaman insanların egolarını tatmin etmek istediği yerler de olabiliyor. Sadece sosyalleşmek kendini göstermek için bile gelenleri biliyoruz. Fakat ne olursa olsun kimse boş da duramıyor çünkü bu şekilde göze batmak da kötü. Bu sanırım iyi yanı. Kötü yanıysa sizi komplekse sokarcasına açılıp saçılan kaslı beyler olabilir. “Anne benim neden yok?! ” diyesiniz de gelebilir. Ama unutmamak gerekir ki sporu sadece kendiniz için yapıyorsunuz, başka kimseye direk faydası yok; önemli olan kendi motivasyonunuz ve ilerlemeniz. Peki aynalarda görüp de omuzlarım genişledi ya da karnım süper oldu dediğiniz anlarda üzerinizde ne vardı?

Bu motive edici spor kıyafetlerinizi görmek istiyorum; komsukizimoda@mynet.com a mail atın, bakalım.

Motivasyon açısından spor salonlarının iç açıcı bir havası olmasına dikkat edildiğinden kıyafetleri de sert renklerde ama temiz giymek önemlidir. Örneğin sarı turuncu kırmızı gibi renklerin enerji veren hareketlendiren renkler oldukları söylenir fakat bunları kombinledikleriniz yeşilli mavili şeylerse herkesin şapşalca size odaklanmasına alışın derim. Göze çarpan renkler giymek istiyorsanız diğer parçalar siyah gri ya da beyazın tonlarında olmalı.

Eşofman mı şort mu giymeli sorusuna ise cevabım mevsimsel olmak. Ben de şortla daha rahat etsem de squat hareketinin uzunca bir şortla yapıldıgında sinir sistemine olumsuz etkisini bilirsiniz, o paçaları kesip atmak için feci bir sinir ve istek doğar. Bu yüzden diz hizasının üzerindeki şortları tercih etmekteyiz, eğer üst bedeni çalışacağınız bir günse tabiki klasik bir basket şortu da şıktır. Fakat bunu kar yağarken giymek nedense içersi sıcak da olsa bana bir garip geliyor. Eşofman sanki kış aylarında daha iyi gider, gri ve siyah favorim pijamadan ziyade biraz daha derli toplu penyeler erkeklere daha çok yakışıyor. Üç çizgi adidasın da adama kurdeşen döktürdüğünü düşünüyorum, esnemeyen o renklileri giyenlere sorarım: darlanmıyor musunuz?!

Gelelim üzerine atlet mi t-shirt mü giyeceğimize. Sıfır kol t-shirtlerin modası yok, ya yarım kol tshirt ya da uzun kollu teri dışarı atan ama ısıyı tutan şeyler tercih etmek lazım. Bu şekilde sakatlanmaları da önlersiniz hem. Normal t-shirtlerle rahat ediyor fakat yakalarından sıkılıyorsanız, kollarının dikiş yerlerini ve boynunu kesip tarz bir tshirt yaratabilir ve rahat edebilirsiniz.

Ayakkabı ise kesinlikle rahatlığa göre seçilmeli. Çok göze batan renkleri alırken evdeki kıyafetlerinizi bir gözden geçirmek de şart. Mor ağırlıklı bir ayakkbı örnein gri ya da siyahla iyi giderken, siyah bir ayakkabı turuncu ya da kırmızılarla gayet iyidir. Maviye ise bence en çok yakışan renkler beyaz ve gridir. Koşmaktan hoşlanıyorsanız kesinlikle koşu ayakkabısı almalı ve istediğiniz renk yoksa birkaç mağaza daha gezmelisiniz. Eğer kardiyo ile işim yok, derseniz bu durumda günlük bir new balance da sizi kurtarabilir.

Son olarak saç baş konusunda şunu söylemek isterim ki, sporda insanları doğal görmekten hoşlanıyorum. Kendi potansiyelimizi ve yapabilirliğimizi denediğimiz bir ortamda iç açıcı renkler ve rahat kıyafetler dışında makyaj,jöle gibi zaten tere karışacak şeyleri taşımak çok saçma. Motive olun ve yaptığınız şeye odaklanın, sosyalleşme ya da beğenilme gibi arzularınız zaten peşinden gelecek.

Ayrıca blogunada gözatmanızı tavsiye ederiz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here