Ana Sayfa Fotoğraf Irina Shayk Hakkında Bilmediğiniz 18 Şey

Irina Shayk Hakkında Bilmediğiniz 18 Şey

PAYLAŞ

irina-sheik1

Sports Illustrated’tan birçok erkek dergisine kapak olan Rus afet Irina hakkında bilmediklerinizi size öğretelim istedik.

Shayk, Rusya’da doğdu

Doğduğu kasabayı, haritada bulmak imkânsız. Yemannzhelinsk, kömür madenlerinden başka hiçbir şeyin bulunmadığı, çok küçük bir kasaba. Öyle ki, bir sinema salonumuz bile yok! Kasabada, yalnızca bir cadde yer alıyor. Bunun dışında bir de merkeze 30 dakikalık yürüme mesafesinde olan bir bahçe… Modelliğe başlamadan önce, patates, domates ve salatalık yetiştiriyordum.”

Irina Shayk-FOTO GALERİ

Çok zor şartlarda yetişti

Annem, kasabadaki bir anaokulunda piyano öğretmeniydi babam ise, kömür madeninde çalışıyordu. İkisi, birgün sokakta karşılaşmışlar ve annem karşılaştığı bu adamın kim olduğunu merak etmiş. Çünkü o dönem, babam; uzunboylu, yakışıklı, hokey oynayan, boks yapan, çok sportif bir adammış. 14 yaşındayken, babam bizi terk etti. Annem, tek başına bizi büyütmek zorunda kaldı. Bunun için, üç ayrı işte çalışması gerekiyordu. Yine de ben, hayatta, parasızlıktan daha kötü şeyler olduğunu düşünüyorum. Neyse ki şimdi, başarılı bir kariyere ve hâlime şükretmemi sağlayan pek çok anıya sahibim.

Okula giderken topuklu ayakkabılar giyerdi

“10 yaşından beri, yüksek topuklu ayakkabılara bayılıyorum! Mini etekler ve yüksek topuklu ayakkabılar… Sınıf arkadaşlarım, topuklu ayakkabı giydiğim için benimle dalga geçerlerdi. Fakat ben, onlara aldırmaz ve ne giymek istiyorsam onu giyerdim. Tıpkı, şu anda da olduğu gibi… Okuldaki erkekler, beni hiç sevmezdi. Koyu bir tenim olduğu için de benimle sık sık dalga geçerlerdi.”

İyi bir kulağa sahipti

“Altı yaşında, piyano çalmaya başladım. Ayrıca, koroda şarkı söylüyordum. Yeteneklerimi fark eden annem, beni, müzik eğitimi veren bir okula kaydettirdi. Yedi yıl boyunca, bu okula devam ettim. Ancak bir süre sonra, müziğin, benim hayalim ve tutkum olmadığını anladım. Bu nedenle, okuldan ayrılarak, pazarlama eğitimi almaya başladım. Fakat halen, piyano çalabiliyorum. Özellikle, Beethoven’in ‘Ayışığı Sonatı’nı çalmaktan inanılmaz keyif alıyorum. O parçayı çalabilmek için, piyanoyla çok fazla pratik yapmak gerekiyor.”

Miss Chelyabinsk 2004 yarışmasına katıldı

“Bir gün, doğup büyüdüğüm küçük kasabadan ayrılıp daha büyük bir şehre, Chelyabinsk’e taşındık. Ablam Tatiana, saçlarına şekil vermeye ve makyaj yapmaya bayılırdı. Bu nedenle, buraya taşınmamızın en çok ona faydalı olacağını düşünmüştük. Fakat bu değişiklik, daha çok bana yaradı. Bir gün annem, otobüs durağında, öğrencilere moda ve makyaj dersleri veren bir okulun reklamını gördü ve bana, bu okuldan bahsetti. Böylece ertesi gün, okula kaydımı yaptırdım. Bu okulun hemen yanında, bir de modellik okulu vardı. Yine bir gün, bu modellik okulunun müdürü keşfe çıkıp, sınıfımıza geldi ve beni gördü. Benden ‘Miss Chelyabinsk Güzellik Yarışmasına katılmamı istedi. Israrlarına dayanamayıp, katıldığım yarışmada birinci seçildim! Sonrasında; Paris’e, İspanya’ya ve en sonunda da New York’a gittim. Benim bu başarım, insanların düşündüğü gibi kız kardeşimi kıskandırmadı; çünkü o, her zaman, saç tasarlamak ve makyaj yapmakla meşguldü.”

“En Seksi 50 Rus” listesinde ilk sırada yer alıyor

“Dünya üzerinde neden bu kadar fazla seksi Rus kadını olduğunu biliyor musunuz? Çünkü Rusya, kalabalık bir ülke… 1990’lı yıllarda, Sovyetler Birliği zamanında, Rusya’da çok fazla; Ukraynalı, Beyaz Rus ve Moldovalı yaşıyordu. Bu durum, bu ırkların birbirleriyle karışmasını ve ortaya daha güzel bir ırkın çıkmasını sağladı. Açıkçası ben, model avcılarının yalnızca Moskova ya da St. Petersburg gibi büyük şehirlere değil; aynı zamanda, Rusya’nın daha iç kısımlarında kalan küçük köy ve kasabalara da gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu köylerde, bir sürü güzel kız var! Evet, bu kızlardan bazıları modellik yapmayacağını söyleyebilir. Nitekim ben de ‘Miss Chelyabinsk’e katılıp birinci seçildikten sonra Paris’e gidip modellik yapmayacağımı söylemiştim. Çünkü o dönem, tek istediğim şey, eğitimimi tamamlamaktı. Fakat birkaç ay sonra tekrar Paris’e giderek, bu mesleği denemeye karar verdim. Benim için, küçücük bir kasabadan çıkıp Paris’e gitmek; cesaret isteyen, çok büyük bir karardı. Düşünsenize, İngilizce bile konuşamıyorsunuz ve yanınızda hiçbir arkadaşınız yok. Üstelik hiç bilmediğiniz bir işe atılıyorsunuz. Buna, herkes cesaret edemez!”

irina-sheik2

Irina Shayk gerçekten dişli biri

“Rusları asla incitemezsiniz; bunu biliyor muydunuz? Çünkü bizler, buz gibi bir havada doğup büyüyoruz. Her şeye dayanıklıyız.”

Irina’nın gerçek ismini, hiçbir yerde göremezsiniz; hatta hiçbir kredikartında da.

“İnsanlar, soyadımın şaka olduğunu düşünüyor. ‘Shaykhlislamova’; yani, tam 15 harf. Ben de onlara, bunun bir şaka olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Sırf bu yüzden, soyadımı Shayk olarak kısaltmak zorunda kaldım. Çünkü bu uzun soyadıyla, özellikle uçak bileti alırken, gerçekten çok sorun yaşıyorum.”

Labrador cinsi köpeği, Hollywood kanı taşıyor

“Köpeğim Caesare’ın adı, Julius Caesare’dan geliyor. Aynı zamanda, o, ‘Marley & Me’ filminde Marley’i oynayan köpeğin oğlu. İnternet’te, bunun yalan olduğuna dair haberler çıktı; fakat bu tartışmaların asıl nedeni, aslında filmde, birbirine benzeyen beş farklı köpeğin oynatılmış olması… Elimde, bu konuyla ilgili belgeler var. Ne yazık ki ben, filmi sadece bir kere izleyebildim.”

2007 yılından beri Sports Illlustrated’ın tüm”Swimsuit” özelsayılarındalannda yer aldı

“Sports Illustrated dergisini çok beğeniyorum. Bu dergiyle, hem şehirde hem de kasabada yaşayan insanlara ulaşabiliyorsunuz.”

Sports IllIustrated dergisine evet, Playboy dergisine ise hayır

“Dergilerden ve markalardan, çok fazla teklif alıyorum. Fakat, akıllıca davranmak zorundayım. Açıkçası, hiçbir zaman Playboy dergisinde yer almayı düşünmüyorum.

Şöhretinden haberi olmayan insanlarla komşu

“Manhattan’da, birkaç aylığına bir daire kiralamıştım. Taşındıktan sonra, nasıl olsa yalnızca birkaç aylığına orada kalacağım için, perde asmamaya karar verdim. Çünkü perde asmak için, bu işi bilen birilerini aramam, uğraşmam gerekecekti. Bu nedenle, ben de perdesiz oturmaya karar verdim. Bir gün tam dışarı çıkmak üzereydim ki karşı komşum yanıma gelerek, benden, pencerelerime perde asmamı istedi. İnanılmaz şaşırmıştım. Pencerelerimde perde olmadığı için benim gibi ünlü bir kadının her anını izleyebiliyor olmak onun çok daha fazla işine gelecekken; o, benden, pencerelerime perde takmamı istemişti.”

Naomi Campbell’ın çok seksi olduğunu düşünüyor

“Cindy Crawford ve Nao-mi Campbell gibi 1990’lı yılların modellerini çok seksi buluyorum. Ben, etrafımda güzel kadınlar görmekten hoşlanıyorum. Yani güzel bir kadın görünce, kıskançlık duymuyorum. Ancak, etrafımda güzel kadınlar görmek istemem; cinsel tercihimin kadınlardan yana olduğu anlamına gelmiyor.”

Irina Shayk-FOTO GALERİ

Kadınlara karşı bir tutku beslemiyor

“Elbette ki bir kadınla öpüşmedim. Bu nasıl bir soru böyle!”

Erkeklerden hoşlanıyor

“Ben, erkekte, farklı özelliklere dikkat ediyorum. Örneğin, sokakta bir adam gördüğümde, ilk olarak ayakkabılarına ve ellerine bakıyorum. Eğer bir erkek şık bir ayakkabı giymişse, bu çok hoşuma gidiyor. Ayrıca, esprili erkeklerden hoşlanıyorum.”

Irina, bir profesyonel

“Etrafımda, yaptığım işler ve kişiliğim hakkında kötü şeyler söyleyen kıskanç insanlar var. Fakat onlar için üzülmeye değmez. Ben, her gün ofise gidip, çalışarak para kazanan biri değilim. Benim mesleğimde, işe ne zaman gideceğini asla bilemezsin. Bu nedenle de akıllı olmak zorundasın. Suratını asarak ve kimseyle konuşmayarak, çekim yapamazsın. Ayrıca, hiç kimse aptal bir kadınla çalışmak istemez. Bu nedenle, hem akıllı hem de iyi bir insan olmalısın ki, insanlar seninle çalışmaya devam etsin.”

Erkek arkadaşları hakkında konuşmamıza izin vermiyor

“Hayır, erkek arkadaşım ve ilişkim hakkında hiçbir şey söylemeyeceğim.”

Tek istediği huzur…

“Çok fazla dileğim var. Keşke, Noel Baba evimin hemen altında yaşasa! Böylece, her istediğimde, bir dileğimi gerçekleştirmesi için onayalvarabilirim. Aslında en çok istediğim şey, sevdiklerimin daha mutlu ve huzurlu olması. Çünkü onların mutluluğu, beni de mutlu ediyor. Herkes için güzel şeyler diliyorum. Dünya için de barış…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here