Ana Sayfa Kadın Anneler 2014’ün En Meşhur Bebeği!

2014’ün En Meşhur Bebeği!

PAYLAŞ

Küçük bir servet, magazin basını onu bekliyor. O ise muhtemelen anne karnında dans ediyor.

Popun kralı Serdar Ortaç afeti devran sevgilisine kavuştu kavuşalı duruldu, albüm malbüm yok. Yaz mevsiminin gelip gelmediğini Demet Akalın da olmasa anlayamayacağız. Kadın da dur durak yok diyorduk ki, sevgili Okan Kurt kendini havuza attı. Küçük bir pop star geliyor. Vatana millete hayırlı olsun!

demet-akalin-hamile5

Hamile mi hamile mi diye sora sora hamile bıraktı kadını en sonunda magazin basını. O da çok istiyordu zira. Ebru Gündeş’in deyişiyle “Gönlünün efendisi”ni buldu, 40 gün 40 gece düğün dernek yaptı, Cahide’de elindeki kınanın üzerine kumaştan gül taktı, Çırağan Sarayı’na kırmızı kuşağı altın kemeri ile girdi. Lakin önemli olan bu değildi. Evliliklerine alışıktık. Boşanacaklar mı tartışmaları başlamadan evrene gönderdiği enerjiden de olsa gerek hamile mi dedikoduları konuşulmaya başlandı hemen. Mutlu düğün fotoğraflarını, bir otelde yatakta çekilmiş fotoğraflar takip etti. Kollara aşk dövmeleri yapıldı, tatilde göbekten de öpüldü ve nihayetinde mutlu haber geldi.

Kulislerde konuşulanların tasdiklenmesi bu video ile oldu. Okan Kurt sevinçten öyle bir havaya uçtu ki kendini üstüyle başıyla havuzda buldu. Çocuk sevinciydi bu. Abartıyı seven Akalın’ın eşi de hiç garipsenmedi. Halk onları böyle kabul etmişti. Magazin sayfalarına artık yüzünün değil göbeğinin fotoğrafları konar olmuştu. Kaç aylık hamile? 2,3,4,5? Bir tek saçının modelinde fark yaratamayan

Ayşe Arman, yine fark yarattı ve gizli kapaklı çekilmemiş göbek fotoğraflarına kavuşturdu biz meraklıları… 5 aylık hamileydi.

demet-akalin-hamile1

Röportajda heyecanını, mutluluğunu felan okuduk ama Akalın’dan asıl öğrendiğimiz şey göbek tutuş taktikleriydi. Karnı aslına bakılırsa yok denecek kadar azdı. Mankenlik geçmişini de var sayarsak hali hazırda taş gibi bir hatunun birden bire yüz kilo olması da beklenemezdi zaten. Hatta eşinden “Göbek değil o, gazdır gaz” gafı da geldi aramızda kalsın. Ufaktan belirmeye başlayan karnını öyle bir tutuşları vardı ki sevgili eşiyle birlikte, o öyle bir oturuştu ki o, “aman aman çocuk çıktı çıkacak, mazallah” diye dua etmeye başladık bu kez Türkiye olarak. Endişe de kaplasa içimizi yine onlarla birilkte mutlu olduk.

Lakin şimdi önümüzde bir başka soru vardı! Yavrumuzun cinsiyeti ne olacak? Kız mı erkek mi?

Hira… Cinsiyeti geçin, adı dahi belliydi. Çocuk hasreti çeken bir kadının, yavrisinin adını daha önceden düşünmemiş olması da beklenemezdi zaten. Nazardan tırım tırım tırssa da kendini hiç saklamayan, gizlemeyen Demet Akalın, televizyon programlarında boy göstermeye de devam etti. Gülben Ergen’e bir çıktı pir çıktı.

 “OKAN’A BOŞANALIM, BEN ÇOCUK YAPAMIYORUM SANA DEDİM”

Yaaaaaaa işte hiç de toz pembe değilmiş pırıl pırıl hayatlar. Demet Akalın gibi her daim meşgul biri bile kafasında düşünebiliyorsa bunları, yıllarca çocuk sahibi olamayan ev hanımı ne yapsın evin içinde kendi kendini yiyerek. Dinledik, üzüldük, çok şükür oldu, bir yuva yıkılmaktan kurtuldu dedik, yine sevindik. Takribi bir aylık bir zaman dilimi sonunda onun da morali düzelmiş olacak ki yine İstanbul’un en ünlü otellerinden birinde topladı eşrafını ve Türkiye’nin yeni yeni öğrenmeye başladığı bir etkinliğin, “Baby Shower” etkinliğinin nasıl yapılacağını herkeslere gösterdi. “Artık bana hediye mediye getirmeyin” diye bas bas bağırsa da olur muydu eli boş gelmek? Gelsin hediyeler gitsin hediyeler… Artık Hira hangi birini hangi ara giyecekse? Tüm armağanları sevgiyle karşıladı ve boy boy fotoğrafları o gün instagramın en çok beğenilenleri arasına girdi.

demet-akalin-hamile3

Ama instagramı sarsan tek fotoğraf bunlar değildi elbet. 9 ay uzun zaman ve her günün ayrı önemi var, ayrı pozu var. Ama biz onun hep makyajlı hallerine alışığız. Takma kirpikleri ve düz fönü olmadan verilmiş pozu infial yarattı.

demetakalin_on_Instagram-2

“Hira tüm güzelliğini alıp götürmüş, doğuracaksan doğur Demet” yorumu, fotoğraftan daha fazla konuşuldu. Ama öyle hemen doğurmak yoktu. Önümüzde bir yılbaşı ve çıkılacak bir sahne vardı. Her ne kadar karnındaki gaz yerini artık tamamen bebeğe terk etse de, pembe elbisesini çekti üzerine ve “Evli, mutlu, çocuklu” şarkısıyla geri saydı 2014’e. Ah Demet ah bir yerinde duramadın, kızı da hoplattın gece gece karnında.

Neyse… En nihayetinde beklenen haberi de aldık. Bir kez daha Ebru Gündeş’i anıyoruz zira Akalın’ın ondan neyi eksik… Hıh! Kocası daha doğurmadan bastırdı 850 bin lirayı, aldı Range Rover’ı… Oh olsun. Biz buna değeriz (;

demet-akalin-hamile4

Şimdi bir an evvel doğursa diye bekliyoruz. Hira’nın annesinin karnından tek kolunu havaya kaldırıp, işaret parmağını tripli tripli sallayarak yani anasının o meşhur dansını yaparak doğmasından endişe etsek de artık gelsin diyoruz. Daha önümüzde küçük kızın fotoğraflarının serüveni olacak. Eminim ki o da anne ve babası gibi medya önünde büyüyecek, serpilecek, güzelleşecek. 20 yıl sonramızın yeni Zehra’sı, İdo’su, Engincan’ı olarak kardeşlerimizin, çocuklarımızın gündemlerini meşgul edecek.

Allah hayırlısıyla kucaklarına almayı nasip etsin, hepiciğine uzun ömürler versin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here