Ana Sayfa Kadın Anneler Hasta Çocuk ve 3 Ayaklı Köpeğin Duygulandıran Hikayesi

Hasta Çocuk ve 3 Ayaklı Köpeğin Duygulandıran Hikayesi

PAYLAŞ

İngiltere’de nadir görülen bir hastalığa sahip Owen Howkins’in hayatı yavruyken tren raylarına bağlanan ve bir bacağını kaybeden Anadolu çoban köpeği Haatchi’nin gelişiyle değişti.

İngiltere’nin Hampshire kentinde yaşayan 7 yaşındaki Owen Howkins nadir görülen bir kas hastalığıyla mücadele ediyor. Owen diğer insanlarla iletişime geçmekten korkuyor ve aynı zamanda birazcık utangaç. Onun gergin kasları doğru hareket edemediği için insanları kendinden uzaklaştırdı. Owen her hareket ettiğinde acı çekiyordu ama sonra mucizevi bir şey oldu.

Evinden dışarı çıkmaya korkan küçük çocuğun hayatı babasının engelli bir köpeği eve getirmesiyle değişti. Üç bacağa sahip olan Haatchi ile Owen arasında gelişen dostluk ikisini de hayata bağladı. Sokağa çıkma korkusu yaşayan çocuk üç bacaklı arkadaşı sayesinde tüm korkularını yendi.

Yavruyken tren raylarına bağlanarak ölüme terk edilen çoban köpeği Haatchi hayvanları koruma derneği tarafından kurtarıldı. Owen’ın babası Will Howkins bir bacağı ile kuyruğunu kaybeden köpeğin hikayesini Facebook’ta okuduktan sonra Haatchi’yi evlat edindi.

Hareket etmeyi güçleştiren kalıtımsal bir kas hastalığına sahip olan Owen Haatchi’yle arkadaş olunca günlük hayatında yaşadığı sorunlardan kurtuldu. Baba Howkins, yaşadıklarını şöyle özetliyor: “Owen eskiden yabancılardan korkardı. Şimdi gördüğü herkese Haatchi’yi anlatıyor ve onunla köpek şovlarına gidiyor. Ondaki değişimi sözcüklerle anlatmak imkansız.”

Şimdi Owen insanlarla rahatlıkla konuşabiliyor ve artık hiç kimseden korkmadığını söylüyor. Onlar dünyanın en büyük köpek gösterisi olan Crufts Dog Show’da 1. sırada yer aldılar. Ayrıca Hertfordshire Üniversitesi Owen ve Haatchi hakkında bir kısa film yaptı. Daha sonra İnsanlar bu yaşam öyküsünü bir kitap haline getirdi. İşte bir haftada bir buçuk milyondan fazla izlenen o kısa belgesel:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here