Ana Sayfa Kadın Bekar Kızlar Ofiste Yaptığınız Kaçamağı Nasıl Saklarsınız?

Ofiste Yaptığınız Kaçamağı Nasıl Saklarsınız?

PAYLAŞ

İş yerindeki romantik ilişkileri saklamak konusu oldukça önemlidir. Sizde dikkat çekmemek ve aynı zamanda ilişkinizi yaşamak istiyorsanız yazılanlara çok dikkat edin!

Birçok şirket iş yerindeki romantik ilişkileri hoş görmese de çok sık karşılaşılan bir olaydır. CNN’in yaptığı ve çiftlere nerede tanıştıklarını sorduğu bir araştırmada “iş yeri” en popüler cevaplar arasında çıkmıştır. Bu araştırmaya katılanların %40’ı iş yerinden biriyle bir ilişki yaşadığını belirtmiş ve şaşırtıcı bir şekilde bu kişilerin %66’sı ilişkilerinin saklanması gerektiğini düşünmemiştir.

Çoğu kişi ofis içi ilişkilerini iş arkadaşlarından saklamayı gerekli görmese de birçok şirket kontratlarında bu tip detaylara yer verir. Bu detaylar daha çok bir uyarı şeklindedir. İş yerinden biriyle romantik bir ilişkiye girmek önerilmese de bazen öneriler fayda etmiyor. Eğer siz de iş arkadaşınıza olan aşkınızı kontrol altına alamıyorsanız, işinizin iyiliği için bunu saklamak istiyorsanız aşağıdakileri dikkatle okuyun.

Alışkanlıklarınızı değiştirmeyin

Ofis içi aşkı gizlemenin en iyi yolu günlük programınızı aynı tutmaktan geçer, hiçbir şey değişmemelidir. İnsanlar rutininizdeki değişiklikleri hemen fark edeceklerdir; özellikle dedikoducu çalışanlar. Eğer yeni partnerinizle daha önceden arkadaş olarak yemeklere çıkmadıysanız, yemeğe çıkmayın. Ancak aynı zamanda ilişkinizin anlaşılmaması için bariz bir şekilde bu kişiyi görmezden gelmeye çalışmayın, bu da fark edilecek ve ilgiyi üstünüze çekecektir. İlişkinizi saklayabilmek için; günlük programınızı değiştirmeyin, ilişkiden önce yemeğe çıktığınız kişilerle yemeğe çıkın, eskisiyle aynı saatlerde işe gelin ve gidin.

Belge kullanmayın

Ofisteki sevgilinizle kimseye fark ettirmeden konuşabilmenin yolları var elbet ama yakalanmamak için dikkatli olmalısınız.  Birbirinize kimse görmeden onlarca mail atıp rahatça iletişim kurabileceğinizi düşünebilirsiniz, sonuçta mail adresi özeldir; ancak iş adresinizi kullanmayın! Çoğu şirket içi serverlar çalışanlar arasındaki mailleşmeyi görebilir. Ve IT den biri bir şekilde sizin mailinize bakarsa her şeyi anlayacaktır.

Sevgilinizin masasına iş ile ilgili olduğu sanılabilecek şifreli güzel bir post it bırakmak isteyebilirsiniz ancak post itler fosforlu renkleriyle dikkat çekerler ve her zaman iyi yapışmazlar. Sevgilinize yazdığınız bir notun, fosforlu bir post it üstünde yerde birinin onu okumasını beklemesini istemezsiniz. Ofis içi konuşmalarınızı kısa mesaj ve telesekreter ile sınırlandırın; diğer iş arkadaşlarınızın dikkatini çekebilecek her şey risklidir.

Ofis aktivitelerine beraber gitmeyin

Ofiste verilen bir yılbaşı partisi ya da bir yemek sizin ilişkinizi açığa çıkarabilecek 2 faktörü bir araya getirir, alkol ve dedikodu. İkiniz birbirinize 5 metreden fazla yaklaşmıyor olsanız bile bu aktivitelere beraber giderek büyük bir risk alıyorsunuz. Bu partilerde ne olacağı belli olmaz, çakırkeyif bir iş arkadaşınızın soracağı  bir soruya cevabınız birçok yöne çekilebilir. Rutininizi değiştirmemenizi söylemiştik o yüzden sürekli katıldığınız bu tip aktivitelere katılmamanız da dikkat çekebilir, yapmanız gereken birlikte katılmamaya dikkat etmektir. Biriniz cuma günkü yemeğe giderken diğeriniz başka zaman verilen bir partiye gidebilir. Yılbaşı partisinde ayrı zamanlarda orada bulunarak hem ikiniz de partiye gelmiş hem de aynı anda orada bulunmamış olursunuz. Birkaç bardak içkinin ve gelişigüzel oluşan bir ortamın gücünü küçümsemeyin. Küçük bir bakış bile büyük bir dedikodu başlatabilir.

İşinizi etkilemesine izin vermeyin

Sevgilinize cep telefonu ile birkaç ses kaydı ve mesaj yollayabilirsiniz ancak bunun işinizi etkilemesine izin vermeyin. İlk olarak bulunduğunuz yere işinizi yapmayarak, kaytararak gelmediniz bunu unutmayın. İkinci olarak zaten şirketteki geleceğinizi ofis içi bir aşk yaşayarak tehlike altına atıyorsunuz, eğer bir şey yapacaksanız bu hatanızı telafi edebilmek için daha çok çalışmak olmalıdır. Böyle yapmanız eğer bir gün ilişkiniz ortaya çıkacak olursa sizin yararınıza olacaktır.  Aklınız işinizde olursa sevgilinizi düşünecek zamanınız olmaz. Ancak ofiste 40 saat geçirip sadece 15 saatlik iş yapıyorsanız bu başınıza dert açabilir. Sevgilinizi daha çok düşünecek zamanınız olur ve nasıl bir kaçamak yapabileceğinizi planlarsınız.  Bunun yanı sıra sorumluluklarınızı yerine getirmediğiniz için direkt olarak cüzdanınızı eteleyebilecek yeni problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

9’dan 5’e Aşk

Ofis aşkları çok yaşanır hale gelen ve bir zamanlar olduğu gibi tabu bir olay olmasa bile, hala önünde birçok engel vardır. İş yeri iki sevgili için birçok zorluklar içermektedir ve en iyisi ilişkinizi saklamaktır. İlişkinizi ortaya çıkarabilecek küçük detaylara dikkat edin. Ofis ortamında biraz hareket biraz dedikodu için çırpınan birçok insanın var olduğunu unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here