Ana Sayfa LGBT “Eşcinseller Ulusumuz İçin Bir Tehdit”

“Eşcinseller Ulusumuz İçin Bir Tehdit”

PAYLAŞ

Kazakistan’daki Bolaşak adlı milliyetçi hareket, bir basın açıklaması düzenleyerek “eşcinsellik propagandası”nın yasaklanmasını istedi.

Bolaşak lideri Dauren Babamuratov, eşcinsellerin Kazak toplumuna baskı uyguladığını iddia ederek eşcinsel haklarını savunmanın yasaklanmasını talep ettiklerini söyledi. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada eşcinsellerin kamuda ve orduda görev almasının engellenmesi çağrısında bulunuldu.

kazakistan_basin_aciklamasi

Eşcinselleri cezalandırmak için DNA testi!

Başkent Almaata’daki gey barların şehri “Orta Asya’nın gey başkenti”ne dönüştürdüğü söyleyen Babamuratov şu ifadelerde bulundu: “Alışveriş merkezlerinde ve halka açık diğer yerlerde renkli pantolonlar giymiş pek çok genç görüyoruz. Artık yönelimlerini saklamıyorlar. Bence birinin eşcinsel olup olmadığını DNA’sına bakarak anlamak çok kolay olmalı. Bir kan testiyle kişinin dejenere olup olmadığı ortaya çıkacaktır.”

Rusya’da “geleneksel olmayan cinsel ilişkiler propagandası”na yönelik yasaklar LGBTİ haklarının insan hakları olduğunu ifade etmenin önündeki en büyük engeli oluşturuyor. Yasa, eski Sovyet ülkelerinde de yandaş topluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here