Ana Sayfa Video YouTube 2013 yılında en çok izlenen videoları açıkladı: Rewind 2013

YouTube 2013 yılında en çok izlenen videoları açıkladı: Rewind 2013

PAYLAŞ

YouTube yıl sonu geleneği bozmayarak bir yılın en fazla izlenen kliplerinden hazırladığı Rewind serisinin 2013 versiyonunu yayınladı. Rewind 2013 videosunun açılışını 275 milyon izlenmeye ulaşan ‘What Does the Fox Say?’ klibiyle yapılırken listede bu yılın başında hayatımıza giren Harlem Shake ikinci sırayı alıyor.

YouTube’un “Videodaki tüm yıldızların ismini biliyor musunuz?” diye sorduğu Rewind 2013 videosunda herkesin tanıdığı yıldızlar biraraya getirilerek aslında tanımadağınız kimse var mı diye bir ironi yapılmış. YouTube, Rewind 2013 için yaptığı açıklamada trend olan videoların sayısı her yıl daha da artarken, küresel izleyici topluluğu pop kültürünü bugüne dek hiç olmadığı kadar yukarılara taşıdığını belirtiyor. YouTube’daki videoların yüzde 80’i Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bölgelerden görüntülenmiş.

Açıklamaya göre, Norveçli komedyenler tarafından hazırlanan ‘The Fox’ videosu 275 milyondan fazla kez izlenerek 2013’ün en hızlı yükselen videosu olmanın ötesine geçerek, en çok aranan Cadılar Bayramı kostümleri arasında yer almış hatta aynı isimle bir çocuk kitabı hazırlanmaya başladığı duyurulmuş. PSY’nin ‘Gangnam Style’dan sonraki videosu ‘Gentleman’ da rekor sayılar elde ederken, Harlem Shake videosunun Manhattan nüfusundan fazla sayıda 1 milyon 700 bin benzeri yapılmış.

Rewind 2013 videosunun yanında en çok izlenen şarkıların listelerini de hazırlayan YouTube, dünya çapındaki listeye ek olarak bu sene Türkiye’ye de ayrı bir liste yapmış. Türkiye listesinde ilk sırayı Hande Yener alıyor. “Ya ya ya ya” şarkısının video klibiyle ile 42 milyon izlemeye ulaşan Hande Yener’i, Yıldız Tilbe ve Raga Oktay’ın söylediği Gitme Kal şarkısı 32 milyon izlemeyle takip ediyor.

Türkiye listesini şu playlist’ten görebilir ve izleyebilirsiniz:

YouTube Rewind 2013

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here