Ana Sayfa Yaşam Alanı Aktüalite At Pazarı

At Pazarı

PAYLAŞ

Şu an müsait değilim ama zaten sizle konuşacak bir şey yok.
-…
Hayır dediğim gibi yaptığınız insanlığa sığan bir şey değil.
-…
Lütfen. Daha fazla konuşmak istemiyorum. Zaten müsait değilim.
-…
Sizden tek istediğim lütfen bundan sonra çevremde olmayın. Ne siz ne de o ortağınız. Şu an müsait değilim.
-…
Yaşlı diye adamı öldürmek zorunda mıydınız! Ne orası? At pazarı mı? Yaşlanınca öldürülüyor mu insanlar?! Allah belanızı versin!

Bakırköy’de bindiğim otobüste yanımda oturan kadın böyle konuştu aynen. Resmen cinayetten falan bahsetti lan. Nasıl tırstım. Göz ucuyla bakmaya çalıştım kadına. Yani deli olsun dedim içimden. Kendi kendine konuşuyormuş olsun dedim.

Kafamı çevirdiğimde gördüm. Telefon falan yok. Kadın kendi kendine konuşmuş. Nasıl bir hayal gücü lan dedim. Yani insan delirince aşkını falan sayıklar bence. Ya da ne bilim kızdığı biri vardır kendine bir şey yaptığı için. Ama bu kadın resmi konuştuğu birine hayalinde cinayet işletmiş ve sonra da ondan hesap soruyordu.

Lütfen aramayın artık! Sizinle çalışmak istemiyorum.
-…
Adamı öldürdünüz resmen ya. Cinayet bu! Nasıl insanlarsınız siz!
-…
Uzak durun benden. Lütfen. Şu an müsait değilim zaten.

Vay anasını. ‘Şu müsait değilim’ lafı ne sürekli? Hayır zaten diyeceğini demişsin. Cinayet falan demişsin. Bir de deli aklınla müsait ortamı mı düşünüyorsun?

Sonra durdu bu kendi kendine konuşmalar. Kadın sağımda oturuyordu. İnerken ‘bir de tipine bakayım nasıl acaba’ dedim. Ve o kendimi bir cinayet olayının içinde buldum.

Kadının sağ kulağında bluetooth kulaklık vardı lan!

Üzerinde Nokia yazıyordu hem de. Ananı avradını. Gerçekti o konuşmalar. Yaşlı bir adam öldürülmüştü. Resmen öldürülmüştü. Sadece 1 saniye bu ‘öldürmek’ fiilinin ‘işten çıkarma’ ya da onun gibi bir şey olmasını ümit ettim. Ya da işle ilgili bir terim. Saçma biliyorum ama 1 saniye bunları düşündüm. Sonra korktum, düşündüm. Kimdi? Nasıl olmuştu? Nerede yaşanmıştı? Bu düşüncelerim uzunca bir süre sürdü.

Ta ki otobüsten inince haşlanmış mısırın kokusunu alana kadar.

-Bi büyük boy abim. Bol acı sos, parmesan peynir, az ketçap ve mayonez.
-Kırmızı biber koyayım mı?
-Koy.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here