Ana Sayfa Yaşam Alanı Aktüalite Çin-Doğu Türkistan Olaylarını Anlamak İçin Okumanız Gereken 19 Mesaj

Çin-Doğu Türkistan Olaylarını Anlamak İçin Okumanız Gereken 19 Mesaj

PAYLAŞ

Çin’de yaşayan ve Müslüman bir Çinli ile evli olan ve Doğu Türkistan olaylarına sinirlenip ona mesaj atan bir Facebook kullanıcısı arasında geçen diyaloglar internette çok paylaşılanlar arasına girdi. Uygurlara yapılan işkence ve asimilasyona karşı son 1 haftadır Türkiye’de yaşanan protestolar sonrası sosyal medyaya da bu olanlar yansıyor. New Balance 996 hombre Çin’e öfkeli olan bir AKP’li kullanıcı Çin’de yaşayan başka bir Türk vatandaşıyla facebook yazışmaların sonrası yapılan sohbet sonucunda “Anlaşılıyor ki bu Uygur ya da Müslüman Türklere şiddet konusu bayağı bir uydurma ve safsata. Maglia Dirk Nowitzki Lütfen tek tek okuyun.

 • Nike Air Max 2016 Uomo
 • Çin hükümeti de bizim hükümete veryansın etti zaten neden bu yalan haberlere tepki gösterilmiyor diye.” bir paylaşımda bulundu.

  3 YORUM

  1. Bana göre anlattıkları dpğru da olabilir yalan da ama şu var ki sosyal medya hiçte güvenilebilecek bir ortam değil insanları kışkırtmak amacıyla kurulan bir sürü yalan var ortada bence bunlar doğruda olabilir yalan da yani pek birşey diyemem bu konuda üstelik eğer yalansa tek bu ülke tepki gösteriyor bu olaylara Çin ile Japonya arasında bir ada anlaşmazlığı var evet onun için protestolar yapıyor Japonya Çin’e karşı ama şu var ki neden sadece ve sadece Türkiye bu işe karşı. Bu dünyada milyonlarca müslüman varken neden Suriye, Filistin, Suudi Arabistan vb ülkeler bu işe dahil olmuyor o saydığım ülkelerde de milyonlarca müslüman var ama neden sadece Türkiye bu işe karşı onu bi anlatırsanız sevinirim. Bence bu anlatılanlar doğruda olabilir yalanda ben birşey diyemem ileride ne olacağını göreceğiz.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here