Ana Sayfa Yaşam Alanı Aktüalite Uğruna Savaş Çıkartılan Kadınlar

Uğruna Savaş Çıkartılan Kadınlar

PAYLAŞ

Bir kadını elde etmek uğruna ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Bu sayfadaki kadınlar için erkekler ülkeleri yağmaladılar, milyonları asimile ettiler, isyan çıkardılar. Elmasların, aşk şiirlerinin veya romantik yemeklerin üzerlerinde işe yaramadığı kadınların dünyasına hoş geldiniz, işte güzellikleri ile ülkelerin kaderlerini değiştiren afetler ve sinemaya yansımaları.

Cleopatra

İki Roma imparatorunu parmağında oynatmış, çekiciliği dillere destan efsanevi Mısır kraliçesi… Sürgünden Sezar’la birlikte dönmesi ile tahttaki kardeşinin ölmesinin aynı zamana denk gelmesi tesadüf değildi tabii. En büyük hayali “Pembe panjurlu ev” değil de “Hadi aşkım, ülkelerimizi birleştirelim” olan bu kadın karşısında ne Sezar dayanabilmiş ne de Mark Anthony. Bize de Sezar’ın hakkını, Sezar’a vermek düşer.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

Güç. Yeterli güç ve iktidara sahipseniz ekstra bir çaba, gerekmeksizin bir halının içinden yuvarlanarak kendisini size sunacaktır. Kabul edin, siz de bu hareket karşısında yelkenleri suya indirirdiniz!

Marie Antoinette

Onun durumu biraz daha farklı. Listedeki kadınların hemen hepsi daha iyi bir konum için erkekleri kullanırken, Marie Antoinette bu konuda tuzu kuru. Ancak ipek kumaşlar, danteller, mücevherler içindeki partilerde dans eden güzel bir kraliçe göze batıyor ve ülkesinin dünyayı değiştirecek bir isyan başlatmasına sebep oluyor. Tek sorumlu o değil elbet. Ancak, bir de bakmışsın boynuna doğru bir bıçak iniyor.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

Görücü usulü ile evlendiğinden seçme şansı yok zaten. Ancak bilinen bir gerçek eşi kral ile ten uyumlarının pek olmadığı. Yani sarayda soylulara verilen eğlencelerden birine katılıp, kraliçenin konken masasında dikkatini çekebilirseniz, biraz da Fransız şarabı ile kim bilir? Belki de o gün kraliçe ekmek değil, pasta yer.

Padme Amidala

Padme hem kraliçe hem de senatör… Siyasette aktif rol alarak zaten yaşadığı yerin tarihine etki yapmış akıllı bir kadın. Gerektiğinde savaşabilse de barıştan yana. Zaten bütün savaşlar, yıkımlar, ölümler onun bilgisi ve iradesi dışında gerçekleşiyor.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

Anakin’in düştüğü hatalara düşmeyerek. Hırsınızı dizginlemesini bilmelisiniz. Padme gibi kadınlar dürüst erkeklerden hoşlanır. O
nedenle ilişkinizde dürüstlük en önemli kıstas olmalı.

Kösem Sultan

15 yaşında bir cariyeyken, diğer bir sürü kız içinden Padişah’ın dikkatini çek, başka cariyeleri padişahtan uzak tut ve bir de kendi can güvenliğini sağla. Güzellik, seksapel ve zeka… Bunlardan herhangi biri eksik olsa büyük bir ihtimalle adını bilmiyor olurduk.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

Görüldüğü gibi yerli örnekte de durum aynı, bu kadınları tavlamak için “güç” önkoşul. Bu tehlikeli kadını tavlamak istediğinize eminseniz de düşmanlarının aralarında dolaşıp onun için muhbirlik yapabilirsiniz. Bir gece odanızda bilinmeyen birileri tarafından boğulma riskini göze alın tabi.

Truvalı Helen

Gladyatörler, krallar, meydan savaşları, tanrılar arasında oradan oraya sürüklenen narin bir çiçek Helen, aynı zamanda Sparta kralı ile evli. Aşık olup kaçıyor mu ya da kaçırılıyor mu bilinmez, Truvalı prens Paris ile Sparta’dan gidişi bir deprem etkisi , yaratıyor.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

“Asarım keserim” tavırlı, kaba erkeklerden hiç hazetmeyen Helen. İnce ruhlu, hem yatakta hem sokakta nazik tavırlı erkeklerden hoşlanıyor.

Anne Boleyn

İngiltere’nin tarihinde etkili birçok kadın mevcut. Ancak bunlardan hiçbiri cinselliğini ve aklını kullanarak Anne Boleyn kadar ileri gitmemiştir. “Evlenmeden olmaz”ın en ileri seviye temsilcisidir bir kere. Her istediğini elde etmeye alışık kral VIII. Henry, onu elde edemeyince saplantı haline getirir ve bu uğurda ilk karısını boşamakla kalmaz, Vatikan’ı reddedip bütün ülkeye toptan din değiştirtir. Ülke din savaşları, yakılanlar, asılanlarla cebelleşirken, Anne Boleyn kraliçe olmuştur.

Böyle bir kadın nasıl tavlanır?

“Seni kraliçeler gibi yaşatacağım” vaatlerinin düşük de olsa işe yarama ihtimali vardır. Krallara layık mücevherle de olmazsa üzgünüz, bu hırslı kadın karşısında tek şansınız kral olmak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here