Ana Sayfa Yaşam Alanı Büyüklere Oyuncaklar Instagram’da En Çok Kullanılan 100 Emoji

Instagram’da En Çok Kullanılan 100 Emoji

PAYLAŞ

Instagram‘ın fotoğraf bulmayı ve yeni şeyler keşfetmeyi kolaylaştırmak amacıyla emoji‘lerle hashtag kullanma desteği vermesinin ardından, en çok kullanılan 100 emoji belli oldu.

Instagram’ın 27 Mayıs tarihinde üç yeni filtre ile birlikte, kısa mesajlarda ve Instagram paylaşımlarının açıklama kısmında da bol bol kullanılan emojileri artık hashtaglerde de desteklemesinin ardından, Curalate isimli bir pazarlama şirketi bir ay boyunca hashtaglerde en çok kullanılan ilk 100 emojiyi belirledi.

Kısa mesajlarımızda duygularımıza tercüman olan Emojiler, Instagram’da yapılan paylaşımlarda da bol bol kullanılıyor. 27 Mayıs tarihinde emojilerin yalnızca paylaşımların açıklama kısmında değil, hashtagler de kullanılabileceğini duyuran Instagram’da o günden itibaren en çok kullanılanlar Curalate isimli bir araştırma şirketi tarafından açıklandı.

Yalnızca herkese açık paylaşımlarda kullanılan hashtagleri bir ay boyunca inceleyen şirketin araştırmasına göre hashtag içinde en çok  kullanılan emoji: ‘Kırmızı kalp’

Araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucuysa bir ay boyunca 6 milyon 400 bin emojinin Instagram’da hashtag olarak kullanılmış olması. Bu sayının 575 bin 381’ini oluşturan kırmızı kalbi takip eden emoji ise 321 bin 684 kez kullanılan ‘gözleri kalpli surat’.

Araştırmanın sonucuna göre hashtag içinde en çok kullanılan ilk 10 emoji şöyle:

Top-100-Emojis

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here