Ana Sayfa Yaşam Alanı Büyüklere Oyuncaklar Iron Man Zırhı Nasıl Yapılır?

Iron Man Zırhı Nasıl Yapılır?

PAYLAŞ
Tony Stark gibi her an teröristler tarafından kaçırılma riskiniz yoksa bile sizi her türlü tehlikeden koruyacak, kurşun geçirmez bir zırh yapmak çok eğlenceli olabilir. İşte kendinizi süper kahraman gibi hissetmenin en kolay yolu.

Malzemenizi seçin

Malzeme seçimi tamamen karşı karşıya olduğunuz tehdite bağlı. Zırhlar, hangi kurşun türünü hangi hızda atıldığında etkisiz hale getirme kapasitelerine göre sınıflandırılır. Birinci kategoridekiler kevlar elyafından yapılmıştır ve sadece kurşun geçirmezdir lakin çok dayanıklı değildir.İkinci ve üçüncü kategoriler seramik ve metalde üretilir. Seramik en fazla korumayı sağlayan malzemedir lakin çok pahalı olduğu için ev yapımı zırh için ideal malzeme her zaman metaldir. Metal zırh kurşun geçirmediği son derece dayanıklıdır. Dengeyi sağlayın: Bütün zırhlar ağırdır. Korunma için daha fazla materyal gerekse de hareket kabiliyeti için hafiflik elzem olduğundan korunma ve hafiflik arasındaki dengeyi iyi kurmanız gereklidir.Zırhın ağırlığını mümkün olduğu kadar asgaride tutmak için materyali bazı bölgelerde daha yoğun, diğerlerinde daha hafif kullanın.Örneğin ABD ordusunun zırhlarında kevlar elyafı kullanılıyor. Zırhın sadece kalp ve kafatası gibi hayati önem taşıyan bölgeleri koruyan yerleri seramikten imal ediliyor. Sadece hayati organların seramikle korunduğu, kevlar elyafından yapılan zırhınız dokuz kilogram ağırlığında olur.

Ekstraları ekleyin

Zırhınıza, o kadar emek harcarken, bir sürü ekstra özellikle donatmak çok cezp edici olabilir. Lakin sadece gerekli olanları kullanmak hem daha kullanışlı ve hafif bir zırhınız olmasını sağlar hem de çok para harcamak zorunda kalmazsınız. Zırha minik pervaneler eklemek gereklidir zira sıcak havalarda zırhın içi aşın sıcak olur.

Pratik yapın

Zırhınızı kullanmadan önce evde pratik yapın. Zira zırhın içine girmek ve içinde hareket etmek en az yapım aşaması kadar zorlayıcıdır.

Zırh giymenin vücuda verdiği ağırlık bakımından kafanızda kova, elinizde boksör eldiveni, kollarınızda kum torbalan ayaklarınızda da yüzme paleti giymekten pek farkı yoktur. Önce zırhın ağırlığına alışın. Denge kurmayı ve görme kapasitesine alışmaya çalışın.

Öncelikle mobilyalara çarpacak, etrafınızdaki objeleri seçmekte güçlük çekeceksiniz. Bunların sizi yıldırmasına izin vermeyin. Evin içinde dışarı çöp çıkarmak ve dolaptan yemek çıkarmak gibi sıradan işlerle uğraşmayı becerdiğiniz an zırhı kullanmayı öğrenmişsiniz demektir.

iron-man-kiyafeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here