Ana Sayfa Yaşam Alanı İş Güç Yunanistan’ın İflasından Üzüntü Duyan Her Bireyin Kolayca Yapabileceği 5 Yardım

Yunanistan’ın İflasından Üzüntü Duyan Her Bireyin Kolayca Yapabileceği 5 Yardım

PAYLAŞ

Yunanistan İMF ile arasındaki bağların kopması ve Almanya’nın resti üzerine İMF tarafından iflas ettiğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Syriza hükümeti önderliğinde bu pazar bir referandum yapıp EURO’dan çıkıp çıkmama kararı verecek Yunanistan için üzülen bireyler adına nasıl ülkeye yardım edebileceklerini 5 madde de açıklıyoruz.

1-İnternetten ülkeye bağış yapabilirsiniz

yunaniflasi1

İndiegogo.com sitesinde açılan bir yardım kampanyası 5 günde €1,614,027 ulaştı bile. Yardım kampanyasında UZO’dan Çipras’ın posterlerine kadar birçok seçenekte bulunuyor.

İngiltere’de ayakkabı satıcılığı yapan Tom Feeney isimli bir vatandaşın başlattığı yardım kampanyasının hedefi 1.6 milyar Euro bağış toplayabilmek.

Kampanyanın sonlanmasına 4 gün kaldığı belirtilirken yardımlarınızı şu adresten yapabilirsiniz.

https://www.indiegogo.com/greek-bailout-fund.html

2-Basit ama kolay: Euro’dan paranızı çekin

4592244-3x2-340x227[1]

EURO ile aşık atan Yunanistan için eğer paranız EURO’da ise başka bir dövize çevirerek küçükte olsa onlara yardım edebilirsiniz. Almanya’yı boykot etmek mümkün ama uzun vadede işe yarayacağı için kısa vadede dövizinizi çevirmek daha mantıklı olacaktır.

3-Sosyal medyada Yunanistan’ın sesi olabilirsiniz

CRISIS3[1]Karikatür: Carlos Latuff

Twitter başta olmak üzere #greeceexit , #greececrisis etiketleriyle Yunanistan’ın ne kadar zorda olduğunu dünyaya ve ülkemize duyurabilirsiniz. Bu arada Yunan haberlerini Türkçe bir kaynaktan takip etmek isteyenler için ilginç bir link

http://www.grexit.in/

4-Yunanistan’la dayanışma eylemlerine katılabilirsiniz

yunan-eylemi

Türkiye’de Yunan halkıyla dayanışmak adına Taksim-Yunan Büyükelçiliği önünde eylem ve protestolar oluyor. Bu eylemlere katılarak kitleyi büyütebilirsiniz.

5-Yunanistan mallarına yönelebilir veya Yunanistan’a tatile gidebilirsiniz

flag_1926803c[1]

Yunanistan’ı görmedim, çok istiyorum diyenler şu ara tatil planları yapabilirler. Sıcak para akışı ve döviz açısından ülkenin buna ihtiyacı olduğundan hızlı bir yardım olacaktır. Uzun vadede yine Yunan malları satın alınarak ülkeye yardım edilebilir.

Peki Yunanistan bu iflasa nasıl geldi? (İNFOGRAFİK)

yunaniflasi