Ana Sayfa Yaşam Alanı Spor Sabri Reyiz Sahalara Geri Dönüyor!

Sabri Reyiz Sahalara Geri Dönüyor!

PAYLAŞ

Sezon başında henüz Prandelli’nin, Galatasaray’ın yeni teknik direktörü olduğu açıklandığı zaman kendisini Florya’da ilk tebrik eden futbolcunun Sabri Sarıoğlu olduğunu bizzat hatırlatarak yazıma başlamak istiyorum.

SABRİ İLK 11’DE SAHAYA ÇIKACAK

Prandelli’nin hocalığa başlaması sonrası, sürpriz bir kararla neredeyse bütün hayatını Galatasaray’a adamış Sabri Sarıoğlu A2 takımına gönderileceği manşetlerden duyurulmuş ve kulislerde ise bu haber şok etkisi yaratmıştı. Yeni gelen hocanın nasıl böyle bir karar verdiği tartışılırken, bu kararı (eski) yönetimin verdiği ise devamlı olarak dillendirilmişti. Aysal’ın erken seçime götürdüğü Galatasaray’da ‘geçici’ süreyle başkanlığı devralan Duygun Yarsuvat ve ekibinin ise Sabri’yi affederek tekrardan eski arkadaşlarıyla birlikte antrenmana çıkmasını sağlaması ise yine bir son dakika gelişmesi olarak gündemimize oturmuştu. Futbol bu herkes kadro dışı kalıp, bir alt takımla antrenmanlara çıkabilir ama konu Sabri Sarıoğlu gibi futbolcular olunca insan ciddi anlamda düşünüyor burada nasıl bir sorun var diye?

REYİZ’İN RUHU BU TAKIMI ATEŞLER

Prandelli’nin üst üste aldığı 4-0 gibi Galatasaray tarihine yakışmayan sonuçlar alması ve kendisini göreve getiren Aysal yönetiminin de değişmesi ve bunlara ek olarak gündemde devamlı yeni bir yerli hocanın dillendirilmesi Prandelli’ye tek çıkış yolu olarak Sabri’yi gösteriyor. Galatasaray’ın vefalı oyuncusunu bu akşam Kasımpaşa karşısında ilk 11’de sağ bek olarak sahaya süreceğini düşünüyorum. Neden mi dersiniz? Hem taraftarla barışmak için İtalyan hocanın bir bahaneye ihtiyacı var. Hem de madalyonun öteki yüzünde ise Veysel Sarı gibi yüksek rakamlarla transfer edilen ama sağ bekte vasatı aşamayan bir futbolcu gerçeği var. Prandelli için özetle bütün kapılar Sabri Sarıoğlu’na çıkıyor.

METİN GİBİ OYNAYIN, BİZE KÖTÜ SONUÇLARI UNUTTURUN!

Eğer Türkiye’de gerçek anlamda takdir edilecek bir taraftar grubu var ise o da Galatasaray taraftarıdır. Neden mi? Çünkü bütün sıkıntılara ve kötü sonuçlara rağmen koreografi ve tribün şovları ile takımını asla yalnız bırakmayan ve kötü gün taraftarı olan Galatasaray taraftarı onlar. Ve onlar bu sonuçları hak etmiyor! Çünkü onlar, Galatasaray formasını sırtına geçirmiş 11 futbolcudan hakem düdüğü çaldığı andan itibaren son ana kadar canla başla mücadele etmelerini istiyorlar. Evet şimdi sıra sizde Galatasaraylı futbolcular! Kasımpaşa’ya Türk Telekom Arena’da cehennem yaşatacak mısınız yoksa sizi asla yalnız bırakmayan taraftarınızı üzmeye devam mı edeceksiniz?

Seçim sizin çocuklar…

Hakan Akar
www.hakanakar.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here