Ana Sayfa Erkek Bekar erkekler Aşk… Love is…

Aşk… Love is…

PAYLAŞ

05.10.1999
Hiç beceremem ama kimseyle paylaşamadığım için günlük tutmak zorundayım. Dershanedeki Türkçe öğretmenimiz, “Yazdığınız günlüğü 5 sene sonra okuyun.” dedi. Yoksa utanıp yırtarmışız. Ben de öyle yapacağım. Nihal. Nihal’e aşığım. Bu günlük de o yüzden zaten. Henüz soyadını bilmiyorum. 6/C sınıfında. Mahalle arkadaşım Firdevs’in sıra arkadaşı. Bir zamanlar da Firdevs’e aşıktım. Ama şimdi Nihal’e aşığım. Onunla evleneceğim. Daha tanışmadık. Adımı da bilmiyordur eminim. Firdevs’le konuşmalıyım ama utanıyorum. Tenefüste yakalamacılık oynarken tanışabilirim belki. Ya da istop. Mecburen ismimi söyler hem. İyi fikir. Çok heyecanlıyım. Şimdi yatmalıyım. Yarın ilk ders Fen. Fenci çok sinir biri. 1 dakika geç kalsan bile ‘yok’ yazıyor. Ondan sonra yarım günün gidiyor. Bana taktı zaten. İyi geceler.

06.10.1999
Bugün yakalamacılık oynadık. 2 kere ben onu yakaladım, 1 kere de o beni. Başka yok. Firdevs’i de 2 kere yakaladım. Onun samimiyetimi görüp benimle konuşur dedim. Konuşmadık. Adımı bilmiyor. Yatmalıyım. Fenci bugün iki kişiyi derse almadı. İyi geceler.

10.10.1999
Kaç gündür yazamadım. Çünkü bi bok yok! İntihar edeceğim sanırım. Ama çok günahmış. Öyle dedi dinci. Günah olmasa kesin intihar ederdim. 3. dersin tenefüsünde onun sınıfına girdim. Süper Baba’nın müziğini flütle çaldım. Bakmadı bile. Gerçi bi notayı yanlış çaldım ama olsun. Normalde nota bilmem ama duyduğumu da çalarım. Neyse ya. Baksa ne olurdu ki? Ben niye bakıyorum? Of. Adımı bilmiyor. Hâlâ.

12.10.1999
Oldu günlük! Sonunda oldu! Kantin kuyruğunda ‘Bana da Meybuz alır mısın Diren’ dedi. Adımı biliyormuş! Onun için kuyrukta bekledim. Çok mutluyum. Meybuz’u aldığım gibi sınıfına koştum. ‘Teşekkür ederim’ dedi verdiğimde. Adımı söylemedi. Ama önemi yok ki… Sonuçta adımı biliyor. Yarın ilk iki ders boş. Uyuyanı siksinler! İyi geceler.

16.10.1999
Artık konuşuyoruz. Titanic’i çok sevmiş. Keşke Jack ölmeseymiş. O da benden hoşlanıyor galiba. Yakışıklıyım, babamla ortak kullandığım cep telefonum var, Fen’den de 5 aldım. Öğretmen beni alkışlattı. Ni ye hoşlanmasın ki? İyi geceler.

19.10.1999
Firdevs’le çok yakınız bu ara. O da mı benden hoşlanıyor acaba? Nihal’de kıskançlık belirtisi hiç yok. Benle de pek konuşmuyor zaten. Firdevs de hoş kız aslında. Dün Tarık ‘Firdevs’in götü çok güzel’ dedi. Bence de güzel. İyi geceler.

25.10.1999
Yazılılarım var. Çok yazamayacağım. Firdevs de Nihal de konuşmuyor benl pek. Nihal’le küstük zaten yakalamacılı oynarken. İyi geceler.

27.10.1999
Nihal’le Firdevs bir kağıda 3 kalp çizmişler. İçi pembeymiş. Firdevs söyledi bana. 2’si Nihal’in, 1’i Firdevs’inmiş. ‘Anlamını biliyorum ama söylemem’ dedi Firdevs. Benle mi ilgili acaba? Yatmalıyım. Yarın matematik yazılısı var. Kazık soracakmış. İyi geceler.

03.11.1999
Nihal! Ahhh Nihal! Dersaneden iki çocukmuş o iki kalp. Biriyle çıkıyor şimdi. Seçim yapmış meğer. Oynadı benimle resmen. İntihar edebilirim gerçekten. Günahı Nihal’in! Neyim eksikti Nihal? Kandırdın beni! İyi geceler.

05.11.1999
Bugün, elim kalorifer peteğindeyken Firdevs’in götüne değdi. Hiçbir şey demedi. Benim hoşuma gitti. Firdevs çok iyi biri. Matematik’ten en yüksek o aldı. Hem benim mahallemde oturuyor. Ona mı aşık olsam ki? Götü de güzel. İyi geceler.

05.08.2000
Yazamadığım çok oldu. Firdevs’in de sevgilisi olduğunu öğrendiğimde artık yazmadım. Şimdi tatil. Üstelik bugün doğum günüm. Birazdan yazlıktan arkadaşlarla parti yapacağız. Yeni bir kızla tanıştım. Adı Nil. Çok güzel bir kız. Adımı da biliyor. Bana hediye almış. Ben de Ona dondurma ısmarlayacağım. Sanırım aşık oldum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here