Ana Sayfa LGBT Apple CEO’sundan Açılım: “Gay Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Apple CEO’sundan Açılım: “Gay Olmaktan Gurur Duyuyorum”

PAYLAŞ

Tim Cook, gey olduğunu resmen açıkladı. Bloomberg Businessweek dergisinde yayımlanan mektubunda, cinsel yönelimini kamuoyuna açıklayan Cook, gey olmaktan gurur duyduğunu ve gey olmanın Tanrı’nın kendisine verdiği en büyük hediyelerden biri olduğunu söylüyor.

Apple CEO’su olmanın verdiği büyük sorumluluğun bu açıklamayı gerekli kıldığını anlıyoruz

Tim Cook’un mektubundan, Apple CEO’su olmanın verdiği büyük sorumluluğun bu açıklamayı gerekli kıldığını anlıyoruz. Zira Cook, Martin Luther King’in “Hayatın en devamlı ve acil sorusu şudur: ‘Başkaları için ne yapıyorsun?‘” sözünü alıntılıyor ve bu her ne kadar özel bir konu olsa da, kişisel gizlilik arzusunun bu sorumluluğun önüne geçmesini istemediğine karar verdiğini söylüyor.

Cook’un açık desteği elbette LGBT komünitesi için oldukça önemli.

Tim Cook, kendisini bir aktivist olarak tanımlamasa da bugüne kadar LGBT haklarını aktif bir şekilde savunmuştu. Cook, Apple gibi çeşitlilikten yana olan bir şirkette çalıştığından ötürü şanslı olduğunu söylüyor ancak kendisi kadar şanslı olmayan bu azınlık kitlenin de yanında olduğu mesajını veriyor. Cook’un açık desteği elbette LGBT komünitesi için oldukça önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here