PAYLAŞ

Tüm erkeklerin bildiği ve merak ettiği meşhur Suicide Girl’ler arasına Türkiye’den ilk kez bir isim katıldı. İşte karşısınızda Brutal Barbie: Ilgın.

“Yine İntihar Kızları arıyor” bu cümle size ne kadar farklı geliyor değil mi?

Aslında Fight Club’ın yazarı, yeraltı edebiyatının da en büyük öncülerinden Chuck Palahniuk’un herkesten farklı insanların yaşadığı dünyayı tanımladığı cümleleri anlatıyor. Palahniuk’un Survivor isimli kitabında dünyaya ilk kez tanıttığı Suicide Girls (İntihar Kızları) kavramı şuan alternatif kültürün en çok bilinen türlerinden biri haline geldi.

Daha sonra ise Suicide Girls (SG) ikilemesini birleştirip sanal alemde neredeyse çılgınlık noktasına iki internet girişimcisi getirdi. Bu kavramı tüm dünyanın farketmesini sağladı. 2,100’ün üzerinde güzel kadının yüzlerce dolar harcayarak binlerce adayın arasından girebildiği bu siteye 30’un üzerinde piercingi ve 10 dövmesiyle ilk kez bir Türk fotomodel girdi.

Cicibebeler olarak ise delici mavi gözleri, sapsarı saçları ve düzgün fiziğiyle Türkiye’nin ilk Suicide Girl’ü olan Ilgın Brutz’a en özel soruları sorduk. Nasıl binlerce adayın arasından SuicideGirl olarak seçildiğini, çıplak pozlarını ve SG’lerin dünyasına dair herşeyi açıklıkla Cicibebeler’e yanıtladı.

Bu arada Suicide Girls kavramına dair tüm detayları ve ne anlama geldiğini röportajın sonunda bulabilirsiniz.

Öncelikli olarak kendini bir Suicide Girl olarak görüyor musun? Yani yaşam tarzın ve dış görünüşünle?

Evet, en az siteye SG (Suicide Girls) olmak adına başvuran her kız gibi kendimi SG için yeterli görüyorum. Yaşam tarzım ve dış görünüşümde tabiiki bunu destekliyor. Ancak kendini yeterli görmek, kimseyi bir anda SG yapmıyor. Doğruyu söylemek gerekirse bir çok kız SG olabilmek için yaşam tarzını değiştirmeye çalışıyor ve başarılı olamıyor. Ama ben hayatımı bu yönde sürdüğüm için başından beri kendimi ait hissediyorum. Sitedeki diğer SG’ler ve Hopefullar beni çok güzel karşıladılar diyebilirim, ben ve fotografçım bu kadar ilgiyi bir anda beklemiyorduk. Yani bu benim için yıllar sonra ait olduğum eve geri dönmek gibi bir duygu oldu.

Biraz Suicide Girls kavramını açabilir misin?

SG olmak aslında herkesin kafasında bir soru işareti. Benim kafamda SG bir aile ağacı, farklı kıtalardan farklı renklerde ama aynı hisseden kızlardan oluşan, SG’ler aslında her kız gibi duyguları olan gerektiğinde gülen gerektiğinde ağlayan insanlardır. Ama biz sadece biraz fazla özgürlüğümüze ve zevklerimize düşkünüz diyebilirim. Dövmeleri, çıplaklığı ve piercingleri seviyoruz, çoğu kişi ister ama yapamaz. SG’ler bu yönde sınırların tozunu attırıyor diyebilirim. Bastırılmış cinselliği tüm doğallığıyla biraz seksapellik katarak öne çıkarıyoruz, biz sadece biraz fazla dürüstüz ve kendimize güveniyoruz. SG kavramı benim için sınırları zorlamak.

Sınırları zorlamak derken asla yapmam dediğin birşey var mı?

Bu vücudunda herhangi bir yere piercing olur ya da herhangi bir hareket olur.

Türkiye’nin ilk Suicide Girl’ü

Suicide Girls olabilmek için gerekli özellikler neler sence?

Aslında tam olarak belirli kriterler olduğunu söyleyemem, bu yanlış olur çünkü sitede binlerce farklı hayat tarzlarına rastlıyorsunuz. Çok güzel olmak seksi olmak, dövmenin olması yada kendine aşırı güveniyor olman seni bir SG yapmıyor. Hopefullara baktığınızda 2008’den beri bekleyen kızlar var. Kabul edilenler neden edildi, diğerleri hala neden bekliyor bilinmiyor. Andrea (SG resmi fotografçısı) söylediğine göre Türkiye’de 70’den fazla kız SG olmak istemiş ama ilk kabul edilen benim, bu benim için gurur verici ama diğerlerinin neden kabul edilmediği hakkında en ufak bir fikrim yok.

Türkiye’nin ilk Suicide Girl’ü oldun ve bundan sonra burada ne gibi yararlar sağlayacağını düşünüyorsun?

Aslında getirebileceklerini pek düşünmedim ama ülkemizin gidişatını göz önünde bulundurarak götürüceklerini biliyorum. Şimdiden “cadıyı yakın!! ” sloganlarını duyabiliyorum.

Nasıl karar verdin Suicide Girls sitesi için soyunmaya? Tereddüt yaşamadın mı hiç? O süreci biraz açar mısın?

SG olmak kafamda hep ‘bir gün elbet’ olarak kaldı. Bu projeyi hayata geçirmemi sağlayan kişi Utku Sunaç’tır. Beni her dönem destekledi ve SG çekimlerini yapmam için beni asıl teşvik eden kişi Utku’ydu. Benim her dönem soyunmaya eğilimim vardı, bu kendimi çok beğendiğim için değil vücudumla gurur duyduğum içindi. Türkiye’de insanlar soyunmayı tehşircilik olarak görsede ben hep duvarları yıkmaya çalıştım. Ben bir bacağı sadece bacak olarak görüyorum yada bir göğüs benim için sadece bir yağ dokusunun parçası, o yüzden benim için herşey olması gerektiğinden daha kolay oldu.

Vücuduyla problemi olan insanlar sadece gizlenip örtünmeye ihtiyaç duyar. Bu da benim kendimi yansıtma tarzım. Çıplaklığı seviyorum ve buna karşın alacağım tepkileri göze alarak çekimleri yaptım. Bu benim hayatım, kararlarımı verirken mahalle baskısı için tereddüt edersem çok yakın bir dönemde kendimi başkasının hayatını yaşıyor olarak bulabilirim.

Suicide Girls’te yer alırken ismini nasıl seçtin? Anlamı var mı?

Onlar size 5 seçenek sunuyorlar ve tercih staff tarafından yapılıyor. Ama ben pek tercih tanımadım ve beşinede Brutz yazdım diyebilirim. Doğduğunuzda size bir isim koyarlar ama Brutz benim olduğum kişi. Aslında hikayesi uzun. Arkadaşlarımın beni “Brutal Barbie ” olarak adlandırmasıyla başladı, sevimli suratımın arkasındaki yaramaz ve vahşi kişiliğimi yansıtıyor olmalı.

Brutz ne alaka derseniz o da İngiliz siyahi bir arkadaşımın beni kısaca Brutz olarak çağırmasıyla başladı. Benim için Brutal Barbie’yi anımsatan dil tembelliğine hizmet eden bir kısaltma diyebiliriz.

Çıplak poz vermek zor olmadı

Site için soyunduktan sonra pozlarını nasıl buldun? Sınırların var mı?

Çekimleri Andrea Lavezzaro (SG resmi fotografçısı) ile yaptık. Normal koşullarda SG olmak için çekimler karşılığında fotografçının talebi üzerine 600$ ve üzeri bir miktar ödemen gerekirken fotoğrafçı benimle kendi isteği üzerine çalıştığı için ücretsiz yaptık. Bu benim için büyük bir avantajdı aslında. Çok samimi iki çekim gerçekleştirdik. Bunun dışında öncesinde birlikte bayağı güzel zaman geçirmiş olmamızın katkısı oldu. Zaten uzun zamandır modellikle ilgileniyorum bu yüzden poz vermek zor olmadı sadece kendim gibi davrandım.

Çekimlerden sonra Andrea fotoğrafları bana gösterip silmek istediğim herhangi bir fotoğraf olup olmadığını sordu, ama o fazlasıyla profesyonel zaten o yüzden siteye koyacakları konusunda endişem yoktu. Çekimde soyunurken sınırlarım yoktu, kendimi aynada yavaş yavaş soyunurken izliyormuşum gibi hissettim. Sınırları olan bir kız için SG olmak bir hayal olarak kalmalı bence zaten, herkesin kaldırabileceği bir durum değil.

Çevrenden gelen ilk tepkiler nasıldı?

Olumlu tepkiler aldım diyebilirim, birçok tebrik mesajı aldımki fotoğraflarım daha siteye yüklenmeden. Aslında daha herşey için çok erken. bunu bir iki ay içerisinde daha iyi göreceğiz.

Bundan sonrası için Türkiye’den gelen soyunma tekliflerine nasıl bakarsın?

Neden olmasın, soyunmanın bu kadar büyütülmesini zaten anlam veremiyorum.

Ilgın Brutz’un kilibinde yer aldığı Serhat Kidil’in Dahili ve Harici şarkısı

Serhat Kidil – Dahili ve Harici from Görsel İletişim Teknesi on Vimeo.

30’dan fazla piercingim 10’da dövmem var

Vücudunda kaç dövme ve piercing var?

Şuan 30’dan fazla piercingim var ve dövme sayım bugün 10’sa yarın 11 çünkü durmadan yaptırıyorum, bu benim için bir tutku.

İletişim haline geçebildin mi hiç Suicide Girls sitesindeki okuyucu komünitesiyle?

Evet, SG sanılanın aksine çok saygı dolu, insanlar sana sevgi gösteriyor. Beklentilerimin üzerinde ilgi gördüm ki fotograflarım ancak Haziran 14’ten sonra yayınlanacak. İnsanlar şimdiden sabırsızlıkla beklediklerini söyleyip blogumu takip ediyor. Bu beni fazlasıyla mutlu eden bir durum.

Chuck Palahniuk’unda üstüne basa basa anlattığı gibi kendini toplumdan farklı ve alabildiğine yalnızlaşmış hissediyor musun?

Hepimiz farklıyız, ben ondan, o benden.. Ama her ortama gerektiğinde fazlasıyla uyum sağlayabildiğimi düşünüyorum. Sıklıkla annem bile beni garipsiyor, bazen yanlış sipariş üzerine geldiğime dair espriler döner aile içinde. Neyseki beni her daim destekliyorlar. Zaman zaman her insan gibi bende yalnız hissediyorum, yalnız dış görünüşümle yada hayat tarzımla alakalı bir durum söz konusu değil.

Porno izler misin? Ne sıklıkta?

Evet izliyorum, kim izlemez ki! Yalan söylemiyim bazen evde oturup koca gün izlediğim oluyor.

Örnek aldığın bir suicide girl var mı? (Sanki Masuimi Max olabilir)

Sitede yüzlerce güzel kız var, içimden her birini saatlerce oturup izlemek geliyor. Ama örnek aldığım biri olduğunu söyleyemem, birine benzemeyi sevmiyorum, taklit etmek değil takdir etmek taraftarıyım, ben kendi tarzımla öne gelmeyi tercih ederim.

Suicide Girls Profili

Mesleğin: Fotomodel-Öğrenci
İlk vurulduğun kişi: Babam
En çok neyi ateşli bulursun: Dövmeli iri yarı, kötü çocukları
Kahramanın: (Mortal Kombat) Sonya
Sigara:Yok
Özel Diyetin: Her şeyi yerim, herşeyi
Alkol: Ara sıra
Politik düşüncen: Hepsi cihannemin dibine
Hayatta en çok neyi istiyorsun: Sadece kendi hayatımı kendi istediğim yönde yaşayabilmek istiyorum
Onlarsız yaşayamayacağım dediğin 5 şey ne: Özgürlük, saygı, mükemmelliyetcilik, alışveriş, sevgi

*SuicideGirls ne demek?

SuicideGirls web sitesi ve konsepti, 2001 sonlarında SG Hizmetleri A.Ş., Sean Suhl ( ” Sean “) ve Selena Mooney ( ” Missy tarafından Portland, Oregon’da kuruldu. Kurulurken Suhl ve Mooney sitesinde “Sadece punkçı ve rockçı kızları çıplak görebilirsiniz. ” sloganını öne sürdüler. Mooney ise “Kadınların yeniden seksapalitesini keşfedebilecekleri bir yer ” olarak SG’yi tanımlıyordu. Aslında Suicide Girls (İntihar Kızları) kavramını ortaya ilk atan isim ise Fight Club’ın ünlü yazarı Chuck Palahniuk. Survivor (Gösteri Peygamberi) adlı kitabında Palahniuk Suicide Girls kavramını “Yine aynı intihar kızları arıyor ” cümlesinde ilk kez yazmıştı. İnternet sitesi ise bu ikilemeyi tek bir kelime gibi yaparak SuicideGirls teriminin patentini aldı ve böylelikle bir kavram doğdu.

SG web sitesi

Softcore fotoğrafların, gotik,punk ve indie tarzında yaşayan genç kadınların profillerinin bulunduğu popüler bir internet sitesi. Buradaki kızları 1940’lı ve 50’li yıllardaki pin-up kızlarına benzetebilirsiniz. Site içindeki online komünite ise SG’lerin (SuicideGirls) profillerine, bloglarına ve chat odalarına bakıp onlarla irtibata geçebiliyorlar. Ayrıca SG sitesinde ünlü ve alternatif insanlarla birçok röportaj bulunuyor. Belirli bir ücret karşılığı bu siteye üye olunabiliyor.

Genelde gotik, punk ve rock müzik dinleyen, çizgiroman okuyan vücutlarında bolca dövme ve piercing olan kızların kendilerini SuicideGirls olarak tanımladıktan sonra kendilerine özgün profil ve fotoğraflarının yer aldığı alternatif web sitesinde şuan 2,100’ün üzerinde SuicideGirl bulunuyor.

Röportaj: Alp Türkalp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here