Ana Sayfa Erkek Bekar erkekler Evlilik Teklifinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evlilik Teklifinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

PAYLAŞ

Her erkeğin hayatında 3 önemli dönüm noktası vardır. İşte bunlardan biri evlilik ve nasıl teklif edileceğidir. Evlilik için teklifin büyük önemi vardır.

Sürekli tekrarlanan bir avuç dolusu tören evlilik teklifini tanımlamak için yardımcı olmaktadır ancak bunlar ne dini törenlere ne de bir formüle bağlıdır. Detaylar size kalmıştır ve o soruyu sormaya karar verdiğinizde gelecek nesillerin zamansız değilse de, teklifinizi en azından neyin unutulmaz kılacağını görmek için sizi dikizlediğini fark edeceksiniz.

Bu sona kadar, bu işi yapmanın ve teklifinizin sevgiyle hatırlanması için birçok doğru yolu vardır. Fakat yanlış şekilde yapmanın daha da fazla yolu vardır. Eğer yanlış şekilde yaparsanız ve “evet” derse, teklifiniz asla kaçamayacağınız bir aile şakasına dönüşebilir veya “hayır” derse üzücü, uyarıcı bir hikaye olarak kalır. Hayattaki çoğu şey gibi, doğru ve yanlış arasında da büyük bir gri alan vardır. Bu durumda, orta seviyede ve yavan metod’ların gidip gömüleceği yer unutulabilir evlilik tekliflerinin mezarlığıdır.

Sizin evlilik teklifiniz ailesine ve arkadaşlarına anlatmak zorunda kalacağı zorunlu hikayelerden biridir. Eğer aşağıdaki protokolü kendi hayal ürününüz olan detaylarla süslerseniz, bundan gurur duyacağı için, ona yıllarca anlatmaktan sıkılmayacağı bir teklif hikayesi vermiş olursunuz. Ayrıca, düşmanlarının konuşacağı ve arkadaşlarının kıskanacağı bomba gibi bir teklif hikayesi olacaktır.

Teklif kuralları ve etiği

Ebeveynlerine önceden haber verin. Burada anahtar kelime haber verin, sormayın. Kullandığınız dilin bunu yeterince yansıttığına dikkat etmelisiniz. Onların iznini isteyebilirsiniz fakat onaylamazlarsa onlara minnettar kalmazsınız. Sonuç olarak babasına hayır deme fırsatı verirseniz kendi kararlarını verme yetisini inkar etmiş olursunuz.

Diğer yandan, işin içine müstakbel akrabalarınızı katmak iyi davranışlardan biridir çünkü bu davranış an azından kızlarının hayatına özel bir katılım sağlar. Ne kadar eski model gözükse de, gelenekler kötü sonuç vermezler.

Doğal olarak, farklı bir teklif gerektiren bazı istisnai durumlar olabilir. Eğer ailesine yabancılaşmış (birkaç yıldır ailesi ile konuşmuyor veya ailesi hayatının bir parçası değilse), onları haberdar etmek gereksizdir. Bu noktada, onları biraraya getirmek için teklifinizi kullanmanız boşuna olacaktır.

Yüzüğü kendiniz seçin

Yüzük alma işine müstakbel nişanlınızı dahil etmek, harika bir teklifin en azından iki anahtar unsuru açısından felaketle sonuçlanabilir: Sürpriz ve aşk.

Teklifiniz öncesinde evlilik üzerine bir şekilde konuştuysanız, o zaman nişan yüzüğü için nasıl birşey istediği konusunda bir tespit yapmış olmalısınız. Eğer tespit etmediyseniz, iş hafızanıza ve zekanıza kalır ki bunlar da dünyada en çok güveneceğiniz şeyler değildir. Evlilik tartışılsın tartışılmasın, bu iyiliği güvendiğiniz birine sevgilinizin kardeşlerinden birine, başka bir akrabaya veya yakın bir arkadaşa yaptırabilirsiniz.

Sahneyi dikkatlice ele alın

Bu temeldir: Olay yerini onun kişiliğine ve zevklerine göre düzenleyin. Seyircilerden zevk alacağını biliyorsanız, bunun olmasını sağlayın. Ne kadar büyük o kadar iyi. Eğer bu onun tarzı değilse, biraz sağduyulu olun ve sahne ne kadar büyük olursa, bahis de o kadar yüksek olur. Sizin tarafınızdan bir kararsızlık evlilik teklifinizi yapacağınız yerin seçimini o kadar da etkilememesi gerekirken, bir teklif yutturmacası olarak kalabalık bir stadyumda dev bir ekranı kullandığınızda alacağınız daha çok baskıcı ve sonradan geri alınacak bir “evet” olacaktır.

Buna ilaveten, o anla uyumlu olacak bir mekan istiyorsunuz. Keyfini çıkaramayacağı, günün stresli bir anında onu yakalamak istemiyorsunuz.

Elektronik postayla yapılan bir teklifin neden tamamen yanlış olduğunu öğrenin. Teklifiniz resmi bir nitelik taşısın diğer bir deyişle, sıradan olmayın. Bu resmi bir evlenme teklifi ve sizin tarafınızdan belirli ölçüde bir resmiyet gerektirir, nasıl sorduğunuzdan başlayarak. Heyecanlı olacaksınız fakat bu durum “evlenmek ister misin?” veya ” Dizlerimin üzerine çökmeyeceğim.” gibi ağzınızdan kaçıracağınız cümlelere bir bahane olamaz. Siz “Benimle evlenir misin?” sorusuna bağlı kalın yeter.

Geleneksel dizler üzerine çökme jesti resmi olarak yapılmalıdır ancak bu konuda biraz esnek davranılabilir. Eğer durum uygunsa yani fiziksel olarak dizlerinizin üzerine çökebilecek bir yerdeyseniz. Sol dizinizin üzerine çökün ve repliğinizi söyleyin. Bu davranış eski modadır (bazıları berbat olduğunu bile söylerler) belki ama romantik bir yanı vardır ve sonunda üzerine düşünmeniz gerekir. Bunu takdir edecektir ve belki de bunu bekleyecektir.

Her türlü cevaba hazırlıklı olun

Yani hem “evet”, “hayır” hem de “Düşünmem gerek”. Bu adil görünmeyebilir ancak bu süreç teklif etme kararını almak için size epey bir zaman vermiştir. Sonuç olarak, eğer ihtiyacı varsa eşit zaman onun da hakkıdır. Her erkek bir yankı yapacak bir “evet” ister ancak her erkek buna erişemez. Teklif için ne kadar iyi hazırlanmış olsa da.

Tepkisi için hazır bulunun

 

İnternette dolaşan en uç ve abartılı teklif fikirlerinin bazıları, sevgilinize eninde sonunda duvar panoları, bilgisayarlar ve balonlar ile teklifte bulunulması ile sonuçlanacaktır. Plan ne olursa olsun, soru sorulduğunda onunla birlikte olmalısınız.

Eşsiz bir yaklaşım seçin

Nihayet, ona ve ilişkinize yaklaşımınızı uygun hale getirin. Bir içerik kazandırın. Diğer bir değişle, bir zırh giyip beyaz bir ata binmek, eğer konuyla daha büyük bir ilişkisi varsa romantik olabilir. Hayal gücü kıt ve basmakalıp olmayın. Eğer uygun bir bağlama yerleştirilmiş güzel yazılmış bir şiir ilişkiniz için yeterli olacaksa, gürültü patırtı içinde, abartılı bir teklif için yüzlerce dolar harcamak pek anlamsızdır.

Düzgün teklif

Evlenme teklifi ciddi bir olaydır fakat teklifin kendisi de o kadar ciddi olmalıdır. Komik, romantik, vahşi veya bunların hepsi birden olabilir. Teklifiniz bir yüzük ve bir sorudan biraz daha fazla özellik içerse bile, yine de ona anlatacak bir hikaye verebilir ve ‘evet’i kapabilirsiniz. Basitlikten korkmamalısınız. Aslında, teklif ne kadar abartılı olursa, işlerin ters gitme olasılığı o kadar fazla olur. Bu da sizi temel amacınızdan uzaklaştırır: sevdiğiniz kadından evliliğe birlikte adım atmanızı ve hayatının geri kalan kısmını sizinle geçirmesini istemek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here