Ana Sayfa Erkek Erkek Modası Johnny Cash Gibi Giyinmek

Johnny Cash Gibi Giyinmek

PAYLAŞ

İşte ABD’nin karanlık prensi Johnny Cash’in tarzı… Johhny Cash gibi giyinmek için size tüyolar hazırladık.

Neden bir stil ikonu?

johnny-cash1

Johnny Cash siyah takım elbiseler ve deri paltolar giyerek başarısının ilk yıllarında “The Man in Black- Siyahlar İçindeki Adam” olarak tanınmıştı. Bu görüntünün basitliği düşündürücü sahne duruşu ve derin sesi ile biraraya gelmiş ve üzücü fakat erkeksi ve romantik yanıyla country’ye karşı rock ‘n’ roll müziği ile tamamlanmıştır.

Görünüşü, yine de, bir şairin kanun kaçağı country şarkıcısı ve şarkı sözü yazarına dönüşmesi gibi dikkatlice işlenmiştir. Johnny Cash hiçbir zaman hapis cezası çekmemiştir, fakat 1960’larda verdiği hapishane konserleri serisinde hapis yatanlarla özdeşleşmiştir. Kaliforniya’daki Folsom hapishanesinde verdiği ünlü konserde sadece Johnny Cash’in korkusuzca suçlulardan oluşan bir kalabalığa çalabileceği ve aşk, kurtuluş ve keder şarkıları söyleyebileceğinin farkına varıldı. Erkekler onu erkekliğinden vazgeçmeden hislerini ifade edebilen biri olarak tanırken, kadınlar onu hassas ve tehlikeli bir adam olarak gördüler. O bir stil ikonudur çünkü o kim olduğunu biliyordu ve bizlerle bu duygusunu paylaşma cesaretini göstermişti.

Cash gibi giyinmek

Johnny Cash’in siyah deri giymiş “altın kalpli kırılmış ruh” sahne kişiliği hayranları tarafından yankı bulmuştu çünkü gerçek gibiydi, ve stilinin anahtarı da iyi yapılmış elbiseleri kullanmayı bilmesiydi. Sahnede ayaklarını sürüyerek yürüyen ve sert gibi görünmek için deri ceketlerini hırpalayan çoğu rock ve country yıldızının aksine Johnny Cash tam tersi bir yol izledi. Giysileri özel dikim ve şıktı ve her zaman müziğinin modern şiirselliği ile melankolisini vurgulamak için siyah renkteydi. Bugün onun görüntüsüne sahip olmak için
Armani’nin ki gibi çok güzel dikilmiş deri bir ceket bulmanız gerekiyor. Johnny Cash’in genellikle yaptığı gibi deri ceketi kot pantolonlarla veya kumaş pantolanlarla  beyaz yakalı bir gömleğin üzerine  giyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here