Ana Sayfa Yaşam Alanı Büyüklere Oyuncaklar PES 2014 oyunundan ilk detaylar geldi!

PES 2014 oyunundan ilk detaylar geldi!

PAYLAŞ

pes2014-detay

Dünyanın en popüler oyunlarından olan PES serisinin 2014 edisyonuna ait ilk detaylar duyurulmaya başlandı!

Tüm dünyada bilinen ve yaptığı oyun incelemeriyle dikkatleri çeken Edge Dergisi, Konami’nin ünlü futbol oyun serisi PES’in yeni oyunu Pro Evolution Soccer 2014’e ait ilk bilgileri yayınladı.

İşte ön incelemeden sonra Edge dergisi editörlerinin verdiği detaylar:

– PES 2014, Metal Gear Solid: Ground Zeroes’te da kullanılacak olan Fox Engine tabanlı yeni bir oyun motoru kullanıyor.

– Yeni oyun motoru kütle merkezli fizikler kullanıyor. Örneğin vücudun her bölgesi farklı ağırlığa sahip. Oyundaki çarpışmalar da FIFA’dakine benzer şekilde olacakmış (Impact Engine!). Yani  PES 2014’te top vücudun çarptığı bölgesine göre tepki verecekmiş.

– Edge dergisi çalışanlarına göre PES 2014, fotoğraf gerçekçiliğinde grafikler sunma amacındaymış. Bir Japon futbolcuyu incelemişler ve tenindeki gözeneklerin bile belli olduğunu söylüyorlar. Oyuncu detayları o kadar üst düzeydeymiş ki her oyuncunun kaşlarının bile birbirinden farklı olacağı söyleniyor.

– Futbolcuların formaları vücutlarından bağımsız hareket ediyor ve ikili mücadelelerde formalar hareket ediyor ve koşarken dalgalanmalar oluyor.

– Top kontrolünün etkisi bu nesilden 3 kat daha fazla, artık daha dinamik bir kontrol sistemi var.

– Oyuncuların mevkileri düzenlenebilecekmiş. Böylece, örneğin defans yaparken bir oyuncu sadece sizin istediğiniz kadar bir alanı savunacak. Yani sağbek’te yer alan bir futbolcu bölgenin tamamı yerine, küçük bir kısmına odaklanabilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here