Ana Sayfa Erkek Bekar erkekler Her Erkeğe Kış Yolculuğu İçin Lazım 6 Şey

Her Erkeğe Kış Yolculuğu İçin Lazım 6 Şey

PAYLAŞ

Eğer sağlam bir kış yolculuğuna çıkacaksanız Cicibebeler’in her erkeğe lazım 6 şey önerisine bir kulak verin.

Sizi muhtemel donmalardan, tehlikelerden ve çetin kış şartından koruması için 6 ürün seçtik.

1-Gerçek kış kıyafetleri

kis-yolculugu1

Soğukla başedebileceğini çoğu insan düşünür fakat uygun hava koşuluna uygun olmayan kıyafetler sizi daha çok üşütmekten başka birşeye yaramaz. İnce bir ceket ve yün eldivenler gibi… Mont, şapka, eldiven ve botlarınızın seçimini iyi yapmalısınız. Aksi halde kış yolculuğunu kapalı kapılar ardında yapmak zorunda kalırsınız.

2-Seyyar ısıtıcı

kis-yolculugu2

Gittiğiniz bölgede veya konakladığınız alanda sanki hiç elektrik kaynağı yokmuşçasına hareket etmeniz gerekiyor. Bunun içinde kesinlikle gazlı bir seyyar ısıtıcıya ihtiyacınız olacak.

3-Kar lastiği

kis-yolculugu3

Kar lastiğiniz ne kadar yeni olursa o kadar yolculuğunuz rahat olur. Otomobilinizle zorlu kış şartlarını aşmanın en önemli maddesi kar lastiği.

4-El ısıtıcıları

kis-yolculugu5

Bu dediğimizden çok sayıda almanız gerekiyor. Hatta bütün bagajınızı bile doldurabilirsiniz. El ısıtıcıları 7 saate yakın sıcaklık verebilir ve sadece ellerinizede koymayabilirsiniz. Vücudunuzun diğer bölümlerinede yerleştirdiğinizde sizi donmaktan kurtaracaktır.

5-Kar kıyafeti

kis-yolculugu6

Sizi soğuktan koruması için bir kar tulumu edinirseniz sizi soğuktan koruyacak bir zırh bulmuş kadar şanslı olabilirsiniz. Eksi derecelere dayanacak bir tulum tüm yolculukta hayatınızı kurtaracak en önemli eşya olabilir.

6-Kar motoru

kis-yolculugu7

Kar motoru belki çok önemli bir ihtiyaç gibi gözükmeyebilir ama listemize bir otomobili almaktansa daha yararlı olur diye düşündük. Kar üstünde rahatça gitmenin en önemli yolu.

Alp Türkalp